Hesap ekstrelerini görünce aldatıldığını düşünen kadına, banka hata yaptığını söyledi

[ad_1]

Filmlere konu olacak olay Aydın’ın İncirliova ilçesinde meydana geldi.77 yaşındaki F.B. ile 75 yaşındaki Z.B. çifti, bankanın hatası nedeniyle evliliğini sonlandırma aşamasına geldi. Bankamatikten eşinin hesabına ait ekstre alan kadın, çok sayıda işlem yapıldığını görünce aldatıldığını düşünüp boşanmaya kalktı. İlginç olayın, bankanın hafta sonu yapılan işlemleri pazartesi günü yapılmış gibi kaydetmesi sonucu yaşandığı ortaya çıktı.

HESAP HAREKETLERİNİ GÖRÜP BOŞANMA KARARI ALDI

77 yaşındaki adam iş dolayısıyla il dışında çıktı. Yaklaşık bir hafta sonra evine dönen adamın eşi, bankamatik kartını alarak para çekmeye gittiğinde hayatının şokunu yaşadı. Kocasının 24 saattir yanında olmasına rağmen hesabından o gece alışveriş yapıldığını ve para çekme ve yatırma işlemlerini gören kadın aldatıldığından şüphelenip, aile üyelerini bir araya toplayarak boşanma kararını açıkladı.

Bankanın teknik hatası, 50 yıllık evliliğin sonunu getiriyordu

HESAP EKSTRESİNDE HATA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Bunun üzerine şaşkına dönen yaşlı adam, 77 yaşından sonra böyle bir durum ile itham edilmenin çok kötü olduğunu belirterek, hesaplarının evlatları tarafından incelenmesini istedi. Çocukları tarafından dijital bankacılık sistemine girilerek yapılan incelemede bankamatikten alınan hesap ekstresinde hafta sonu işlemlerinin tamamının pazartesi günü yapılmış gibi işlendiği görüldü.

BANKA YETKİLİLERİ HATAYI KABUL ETTİ

Yaşlı kadının ikna olmaması üzerine yaşlı çiftin çocukları tarafından canlı olarak banka yetkilisi arandı. Hatasını kabul eden banka yetkilileri, şubeye gelmeleri halinde kadına detaylı açıklama yapabileceklerini belirtmesi üzerine yarım asırlık yuva yıkılmaktan kurtarıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İncirliova Banka Aydın Yerel Yaşam Ekonomi Güncel Haberler

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu