İffet Polat kimdir? – Elips Haber

[ad_1]

İffet Polat kimdir? İffet Polat nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. İffet Polat’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında İffet Polat kimdir? İffet Polat kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. İffet Polat’ın biyografisini haberimizde derledik…

İffet Polat kimdir?

7 Ekim 2023 tarihli AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi Oy Pusulası’nda Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu asıl üye listesinde İffet Polat yer aldı.

Mehmet Kırmızı kimdir?

Mehmet Kırmızı kimdir?

İffet Polat 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 2. Bölge Bölgesi, 13’nci sıradan millet vekili olarak Meclis’e girdi. İffet Polat, 1968 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Eyüp İmam-Hatip Lisesi’nde yaptı. İffet Polat, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılında AK Parti İstanbul Kadın Kollarının kurulmasında görev alan İffet Polat, 2015 yılı Mart – Aralık ayı tarihleri arasında İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Daha sonra Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi oldu. İffet Polat halen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları İnsan Hakları Başkanıdır. Genel Merkez Kadın Kollarında Doğu Anadolu Bölgesi Koordinatörlüğü yaptı, şu an Akdeniz Bölgesi Koordinatörlüğünü de Birim Başkanlığı yanında ifa etmektedir. İffet Polat, 1994 yılından beri Bilişim Sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. Teknoloji ve inovasyon konusunda faaliyet gösteren Bilişim İnovasyon Derneğinin, hasta ve hasta yakınlarına destek olan Uluslararası Fatıma Derneği’nin ve sokak çocuklarına yardım yapan Feda Derneğinin kurucusu ve gönüllüsü olan İffet Polat BURA Boğaziçi Üniversiteliler Derneğinin Yüksek İstişare Üyesi, TÜRGEV Genel Kurul Üyesi, Türkiye Teknoloji Vakfı Girişimcilik ustalarındandır. KADEM üyesidir. Polat, evli ve iki kız çocuğu annesidir.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu