İYİ Parti Amasya Göynücek Adayı Süleyman Genç Kimdir?

İYİ Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belirlendi. Amasya Göynücek Belediye Başkan adayı olarak Süleyman Genç seçildi. Peki, Süleyman Genç kimdir?

Süleyman Genç hakkında detaylı bilgiler paylaşılacaktır. İYİ Parti, Türkiye’de faaliyet gösteren bir siyasi partidir. Meral Akşener liderliğinde 25 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur. Parti amblemi güneş ve parti ismi Kayı boyu bayrağından esinlenerek oluşturulmuştur.

Meral Akşener, İYİ Parti’nin genel başkanıdır ve TBMM’de 38 milletvekili ile temsil edilmektedir. Parti, milliyetçi hareket partisinden ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. İYİ Parti, genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı sivil milliyetçiliği desteklemektedir ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ilişkilerini önemsemektedir.

Parti, parlamenter sistem ve kurumların bütünlüğünü korumaya önem vermektedir. MHP ve AK Parti’ye muhalif sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak görülmektedir. İYİ Parti, siyasi yelpazenin merkezinde veya sağ kanadında konumlandırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu