İYİ Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Aziz Şimşek Kimdir?

İYİ Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belirlendi. Peki, Aziz Şimşek kimdir? İYİ Parti Bayburt’ta Aziz Şimşek’in belediye başkan adaylığı hakkında bilgi için okumaya devam edin.

1967 Bayburt doğumlu olan Aziz Şimşek, Tarım Bakanlığına bağlı kurumlarda birçok görevde bulunmuştur. Aydıntepe ilçesinde spora olan ilgisi ve spor kulüplerine verdiği destekle de tanınmaktadır. İYİ Parti tarafından Bayburt’ta belediye başkan adayı olarak gösterilmiştir.

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren bir siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmi kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Şu anda TBMM’de 38 milletvekili bulunan partinin genel başkanı Meral Akşener’dir.

Aziz Şimşek’in belediye başkan adaylığı hakkında daha fazla bilgi almak için kaynak linkini ziyaret edebilirsiniz: [https://www.bayburthaber.com/haber/iyi-partinin-aydintepe-belediye-baskan-adayi-aziz-simsek-oldu-3553]

İYİ Parti, genel olarak ılımlı sivil milliyetçiliği destekleyen bir parti olarak tanımlanmaktadır. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi merkez sağ veya sağ kanad olarak konumlandırmıştır. Parti, parlamenter sistem ve yargının bütünlüğünü korumaya büyük önem vermektedir. Ayrıca, sağcı seçmenlere AK Parti ve MHP hükümetlerine muhalefet etmek için bir alternatif kapı oluşturmayı hedeflemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu