İYİ Parti Çanakkale Gelibolu Belediye Başkan Adayı Koray Akkuş Kimdir?

İYİ Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belirlendi. Bu kapsamda, İYİ Parti Çanakkale Gelibolu Belediye Başkan Adayı Koray Akkuş hakkında merak edilenler var. Koray Akkuş kimdir ve İYİ Parti Gelibolu Belediye Başkan adayı olarak seçildi. Koray Akkuş hakkında detaylı bilgiler ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır.

İYİ Parti, Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren bir siyasi partidir. Partinin amblemi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili bulunmaktadır ve genel başkanı Meral Akşener’dir. Parti, çeşitli sebeplerle Milliyetçi Hareket Partisinden ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur.

İYİ Parti genel olarak ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemekte ve Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olması gerektiğini savunmaktadır. Parti, parlamenter sistem ve yargının bütünlüğünü koruma konusunda da büyük önem vermektedir. MHP ve AK Parti’ye muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak görülen İYİ Parti, siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında yer aldığı yorumlarına maruz kalmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu