İYİ PARTİ’DEN BİTLİS TATVAN’A DİKKAT ÇEKEN ADAY: HÜSEYİN AYAZ!

İYİ Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belirlendi. Bu adaylardan biri de Hüseyin Ayaz. İYİ Parti Bitlis Tatvan Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Ayaz kimdir?

Hüseyin Ayaz hakkındaki detaylı bilgileri paylaşacağız. İYİ Parti Tatvan Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ayaz oldu.

İYİ Parti, Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren bir siyasi partidir. Tüzüğüne göre resmi kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Partinin simgesi güneş ve Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmıştır. TBMM’de 38 milletvekili bulunan partinin genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Parti genellikle ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir ve Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olması gerektiğini vurgular. Ayrıca, parlamenter sistemi ve diğer kurumların bütünlüğünü korumaya önem verir.

İYİ Parti, özellikle MHP ve AK Parti’ye muhalif sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak görülmektedir. Hüseyin Ayaz gibi adaylar da partinin belediye başkanlığı için tercih ettiği isimler arasında yer almaktadır.

Fotoğraf: Osman Demir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu