John Warnock kimdir? – Elips Haber

[ad_1]

1982 yılında Charles Geschke ile birlikte Adobe’yi kuran John Warnock, 82 yaşında hayatını kaybetti. Warnock, CEO olarak 2000 yılında emekli olduktan sonra 2017 yılına kadar Geschke ile yönetim kurulu başkanlığını yürütmeye devam etmişti. Peki  John Warnock kimdir?  John Warnock hakkında detaylar haberimizde… 

Photoshop'un mucidi, Adobe kurucularından John Warnock yaşamını yitirdi

Photoshop’un mucidi, Adobe kurucularından John Warnock yaşamını yitirdi

Cahit Çıkmaz kimdir?

Cahit Çıkmaz kimdir?

John Warnock kimdir?

John Edward Warnock (6 Ekim 1940 – 19 Ağustos 2023), en çok 1982’de Charles Geschke ile grafik ve yayıncılık yazılımı şirketi Adobe Systems Inc.’i kurmasıyla tanınan Amerikalı bir bilgisayar bilimcisi , mucit ve teknoloji iş adamıydı. şirketteki ilk iki yılında Adobe Başkanı ve şirkette kalan on altı yılında başkan ve CEO olarak görev yaptı. 2001 yılında CEO olarak emekli olmasına rağmen, 2017 yılına kadar Geschke ile Adobe Yönetim Kurulu eşbaşkanlığını sürdürdü. Warnock, yayıncılık ve görsel iletişim alanında devrim yaratan grafik, yayıncılık, web ve elektronik belge teknolojilerinin geliştirilmesine öncülük etti.

Adobe Co founder John Warnock Passes Away At 82 - BW Businessworld

Warnock, Xerox’ta iş arkadaşı olarak tanıştıktan sonra 1982 yılında Charles Geschke ile birlikte Adobe’yi kurdu. İlk ürünleri, masaüstü yayıncılık devrimini ateşleyen çığır açıcı bir teknoloji olan Adobe PostScript’ti. Warnock 2000 yılında CEO olarak emekli oldu ve 2017 yılına kadar Dr. Geschke ile paylaştığı yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürdü. O tarihten bu yana Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini ölümüne dek sürdürdü.

Warnock, teknik başarılarından dolayı Başkan Barack Obama tarafından prestijli Ulusal Teknoloji ve İnovasyon Madalyası; IEEE Bilgisayar Topluluğu tarafından Bilgisayar Girişimcisi Ödülü; Amerikan Elektronik Derneği Başarı Madalyası ve bilgi bilimi ve iletişimine katkılarından dolayı Marconi Ödülü ile ödüllendirildi.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu