Kaspersky yeni ve tekrar tasarlanan tüketici eserleri portföyünü duyurdu

“Dijital ömür, tam muhafazayı hak ediyor!”

Kaspersky, abonelik temelinde kullanılabilen yeni kolaylaştırılmış tüketici tahlilleri portföyünün ülkemizde piyasaya sunulduğunu duyurdu. Yeni bir marka yelpazesinin yanı sıra, yine tasarlanan eser yelpazesi, birden fazla platformda kullanıcılara gelişmiş bir kullanıcı arayüzü ve tecrübesi vaat ediyor. Ayrıyeten güvenlik, zımnilik, performans ve kimlik müdafaası üzere çağdaş tüketici muhtaçlıklarının her bir kategorisini kapsayan çeşitli özellikler de sunuyor.  

Kaspersky 2022 yılında günde ortalama 400.000 yeni ziyanlı dosya keşfetti ve bu da bir evvelki yıla nazaran %5’lik bir büyümeye işaret ediyor. Ayrıyeten oyuncuları maksat alan gelişmiş hırsızlardan,  mobil aygıt aracılığıyla  başka bir kişinin özel hayatını gizlice gözetlemesini sağlayan takip aygıtlarına kadar yeni tehdit çeşitleri de ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu nedenle yediden yetmişe tüm kullanıcıların, dijital ömürlerini itimatla yaşamaya devam edebilmeleri için mümkün tüm senaryolara nasıl reaksiyon verebileceğini bilmeleri kritik bir önem taşıyor. 

Kaspersky, oluşmaya ve gelişmeye devam eden tüm bu zorluklara ve gereksinimlere yanıt verebilmek için tüketici müdafaasını “beyond AV’ı” tekrar tasarladı ve önümüzdeki yıllar için yeni vizyoner yaklaşımını ortaya koydu.

Yeni Kaspersky teklifleriyle standarttan premium’a geçiş

Yeni kolaylaştırılmış eser serisi Kaspersky Standard, Kaspersky Plus ve Kaspersky Premium olmak üzere üç plana ayrıldı. Güncellenen plan yelpazesi artık platformdan bağımsız olarak Windows, Mac, iOS ve Android’de farklı aygıt çeşitleri için müdafaa sağlıyor. Bunların hepsi, şirketin tüketici hizmetlerinin tüm ekosistemindeki kullanıcılara sunulan fonksiyonellik seviyesini yansıtacak formda tasarlandı.

Gerçek vakitli koruma

Kaspersky Standard’ı seçen tüketiciler, en son dijital tehditlere karşı gerçek vakitli muhafaza ve tehlikeli web sitelerine, indirmelere ve uzantılara karşı muhafaza sağlamak için “Güvenli Tarama” ve “Kimlik Avı Koruması” dahil olmak üzere güvenlik fonksiyonlarına sahip olacak. Standart plan ayrıyeten kullanıcılara Kaspersky’i kurmadan evvel kullanıcıların bilgisayarlarına girmiş olabilecek virüsleri bulup kaldırabilecek bir virüs temizleme aracı da sunuyor. Buna ek olarak, hangi uygulamaların internete bağlı olduğunu gösteren bir güvenlik duvarı ve ağ monitörü içeriyor.

Ayrıca “Hızlı Başlangıç, PC Hızlandırma ve Disk Alanı Temizleme” araçları da dahil olmak üzere bir dizi performans aracı da bulunuyor. PC’de oyun oynarken, çalışırken yahut sinema izlerken otomatik olarak açılan “Oyun” ve “Rahatsız Etmeyin modları, kesintisiz tecrübeler sağlarken öncelikli vazifelere tekrar tahsise müsaade vererek sistem kaynaklarının kullanımını en aza indirmeye imkan tanıyor. Takip yazılımı tespiti ile web kamerası ve mikrofon muhafazası, bu planın abonelerine sunulan zımnilik özelliklerinden kimileri olarak ön plana çıkıyor.

Özel bilgilerin tehlikeye girdiğini uyaran: Sızıntısı Denetleyicisi 

Kaspersky Plus’ta zımnilik özellikleri daha da seçkinleşiyor. Bu plana abone olan kullanıcılar, Kaspersky Standard’ta bulunan özelliklerin yanı sıra sınırsız VPN ve Premium Password Manager’a erişim elde edebiliyor. Ayrıyeten, interneti ve dark webi izleyen, kullanıcıları özel bilgilerinin tehlikeye girmesi durumunda uyaran ve bundan sonra ne yapılması gerektiği konusunda tekliflerde bulunan “Veri Sızıntısı Denetleyicisi” de bulunuyor. Buna ek olarak, plan, parolaların güvenlik durumunu ve sızıntılara karşı hassaslıklarını denetim ederek parola muhafazasını artırabilen Password Safety Status’ünü de içeriyor. Kaspersky Plus planı kapsamında akıllı mesken teknolojisine sahip olan kullanıcılar mesken ağına hangi aygıtların bağlı olduğunu da görebiliyor.

Kaspersk Premium ile kapsamlı kimlik savunması

En varlıklı özelliklere sahip abonelik planı olan Kaspersky Premium, telefon görüşmelerine yahut sohbet hizmetlerine öncelikli erişim, uzaktan uzman heyetim yardımı ve rutin bilgisayar denetimleri ile dijital kimlik muhafazası ve birinci sınıf teknik dayanak dahil olmak üzere çok daha geniş kapsamlı özellikler sunuyor. Kapsamlı bir kimlik savunmasına sahip olmak isteyen kullanıcılar, kimlik hırsızlığını önlemek için hassas dataların (pasaport yahut ehliyet bilgileri gibi) kopyalarını şifrelenmiş bir biçimde depolayan ve datalara tüm aygıtlarınızda inançlı bir halde erişimi mümkün kılan “Kimlik Müdafaa Cüzdanına” erişebiliyor. Ek olarak, tüm Kaspersky Premium kullanıcıları, Kaspersky Safe Kids’in bir yıllık fiyatsız aboneliğine de sahip olabiliyor.

Kaspersky’nin öncelikli maksadını ise hayata geçireceği iş birlikleri ve entegrasyonlarla ekosistemini daha da geliştirmek ve böylelikle kullanıcılarına daha fazla bedel ve hizmet sunmayı oluşturuyor.

 

UX iyileştirmeleri ve abonelikler

Yeni portföy, kullanıcı dostu ve net arayüz tecrübesi ile gelişiyor. Kaspersky, uygulama içindeki tedbire (tüm tehlikeli tehditler otomatik olarak engellenir ve kullanıcılar bilgilendirilir), izleme (kullanıcılara ziyan verebilecek potansiyel tehditler yahut hareketler hakkında bilgi verilir ve dijital tecrübelerini kesintiye uğratmamak için ayarları yahut hareketleri seçme fırsatı verilir) ve eğitim (kullanıcılar daha fazla bilgi edinmek istiyorlarsa özel bloklardaki fonksiyonlar ve tehditler hakkında bilgi edinebilirler) özellikleriyle müşteri etkileşimini düzgünleştirmek ve kilit alanlarda daha kolay ve kolay hale getirmek hedefiyle tahlillerini büsbütün tekrar tasarlıyor.

Yeni portföy, emniyetli ve samimi bir sohbeti simüle eden ilgi alımlı bir iştirak süreci sayesinde kullanımın birinci anlarından itibaren kullanıcıya rehberlik ederek planın temel yeteneklerinin daha net bir formda gösterilmesini sağlamak üzere tasarlandı. Süratli süreç düğmeleri, en tanınan özelliklere anında erişim sağlıyor. Güvenlik haberleri ve bildirimleri “Ana Sayfa” sekmesi altında bulunabilirken, kullanıcının aboneliği ile ilgili tüm ana bilgilere (durum, yenileme tarihi, aygıt sayısı vb.) “Profil” kısmından ulaşılabiliyor.

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Unsurum Özar, “Müşterilerimizin sunduğumuz bu eserin gerçek kapasitesini görmelerini istiyoruz. Rastgele bir platform ve aygıt için kapsamlı bir güvenlik hizmetleri ekosistemi yaratma vizyonuyla tasarlanan bu eser, kullanıcı muhtaçlığına nazaran şekillenen özellikler sunuyorKullanıcılarımızın güvenlik, performans, zımnilik ve kimlik muhafazası kapsamında sunduğumuz müdafaa hizmetini ve üst seviye performansını anlamalarına yardımcı olmak için eser orta yüzünün tüm yapısını yine tasarladık. Bunun yalnızca bir başlangıç olduğunu söylemek isterim. Müşterilerimize verdiğimiz hizmet kıymetini artırmak için eserlerimizi ve üçüncü parti eser ve hizmetlerimizi daha da geliştirme vizyonuyla hareket ediyoruz,” diyor 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu