Kent Hastanesine akülü şarj istasyonu

Büyükşehir, engelli vatandaşlarımız için yeni açılan Kocaeli Kent Hastanesi’ne akülü şarj istasyonu kurdu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlarımıza sunduğu hizmetleri ulaşılabilir kılmak ismine çalışmalarına orta vermeden devam ediyor. Mevcut yapılı alanları, ulaşım sistemlerini ve bilişim sistemlerinin  ‘erişilebilir olması’ gayesiyle çalışmalar yürüten Büyükşehir bu kapsamda tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımızın kullanımına yönelik yeni açılan Kocaeli Kent Hastanesine akülü şarj istasyonu heyetimi gerçekleştirdi.

SOSYAL HAYATA KATILIM

Akülü sandalye kullanan vatandaşların toplumsal hayata iştiraklerini kolaylaştırmak hedefi ile daha evvel de İzmit Cumhuriyet Bulvarı üzerinde Fevziye Cami karşısı, Yeni Cuma ve Sanayi Meslek Lisesi önüne istasyonlar vatandaşın kullanımına açılmıştı. Erişilebilirlik hizmetlerini engelli bireylerin yaşadıkları kentte ulaşılabilir hale getiren Büyükşehir ayrıyeten; Darıca Balyanoz Kampı, Kartepe Belediyesinin önü, Kandıra Otobüs Terminali, Başiskele Belediyesi önü, Gölcük Anıt Park, Karamürsel Kaymakamlık önü ve Otogar, Derince Belediyesi Kent Meydanı, Körfez Tütünciftlik kıyısı ve Engelli Derneği önü, Hereke Yerleşkesi, Çayırova Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi önü, Fatih Cad. Taksi Durağı önü, Gebze Belediyesi önü, Bankamatikler yanı, Akse Meydanı park içi, Beylikbağı Bilim ve Sanat Merkezi Zabıta Güvenlik Noktası önüne de 1’er adet elektrikli sandalye şarj istasyonlarını vatandaşın hizmetine sunuldu. Yetkililer her ilçede de uygun görülen alanlara akülü şarj istasyonu kurulumunun planlanmakta olduğunu belirtti.

AYNI ANDA 3 ARAÇ ŞARJ OLABİLİYOR

Engelli bireylerin çekinmeden kent merkezine gelmelerine imkân sunan akülü şarj istasyonları engelli vatandaşların yağmur ve güneşin tesirlerden koruyacak biçimde yapıldı. Üstü kapalı olan istasyonlar, birebir anda 3 engelli aracın şarj yapmasını sağlayacak halde tasarlandı. Süratli şarj özelliğine sahip ve tekerlekli sandalye aküsünün amper seçiminin de yapılabildiği şarj istasyonları engelli bireylerin hiçbir fiyat ödemeden akülü araçlarını şarj edebilecekleri, toplumsal alanlarda daha fazla vakit harcamalarına vesile olmaktadır. Araçlarını şarj eden vatandaşlar ayrıyeten şarj istasyonuna kurulan LCD ekrandan da bilgilendirme görselleri ve görüntülerini da seyredebilecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu