Kocaeli, EMITT Turizm Fuarı’nın gözdesi oldu

Büyükşehir’in, Türkiye’nin en değerli turizm fuarlarından olan EMITT’te açtığı stant büyük ilgi gördü. Büyükşehir’in standı özgün dizaynıyla fuarda ödül isimli  

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ulusal ve milletlerarası turizm profesyonellerini buluşturan EMITT Turizm Fuar ve Kongresi’nde yer alarak, macera ve sıhhat turizmi alanında değerli görüşme ve toplantılar yaparak, yeni ilişkiler kuruldu. Kocaeli’nin tarihi, turistik hoşlukları, mahallî lezzetleri yerli ve yabancı konuklara tanıtılmasını sağladı. Fuarda ‘’Gözlerinize İnanacaksınız” temasıyla kurulan Kocaeli standında, kentin turizm potansiyeli iştirakçilerin beğenisine sunuldu. Kocaeli’deki acente ve otellerin temsilcileri de standa gelen yerli ve yabancı turizm seyahat acentelerinin temsilcilerine, kentin konaklama imkanları ve turizm destinasyonlarıyla ilgili bilgi paylaşarak, bu eşsiz hoşluktaki rotalara davet etti. Bu kapsamda Kocaeli Turizm Rehberi, Tabiat Turizmi Parkurları, Mavi Bayraklı Plajlar, Kocaeli Turizm Haritası, turizm tanıtım katalog ve broşürleriyle standa gelen turizm profesyonellerine dağıtılarak ilin turizm çeşitliliği aktarıldı.

 

KENTİN SİMGELERİ TANITILDI

Stantta Kocaeli’nin yöresel lezzetleri ve coğrafik işaretli eserleri beğeniye sunuldu. İzmit Pişmaniyesi, Karamürsel Gazozu, Çenesuyu, Hereke Halısı, İzmit Simidi ve Döşeme Bebeği üzere pek çok yöresel eser yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini topladı.

 

EN YETERLİ STANT TASARIM ÖDÜLÜ

Kocaeli’nin doğal hoşlukları ve turizm pahaları ziyaretçilere sergilenirken, gastronomi, kış ve tabiat turizmi ile fark yaratan Kocaeli standı ziyaretçilerden tam not aldı. Fuar idaresi tarafından Kocaeli’ye “En Düzgün Stant Tasarım” Mükafatı verildi.

 

İLİN TURİZMCİLERİNDEN KIYMETLİ ANLAŞMALAR

Kocaeli turizminin en âlâ formda tanıtılması için birçok kurum stantta yerini aldı. Kocaeli Vilayet Kültür Turizm Müdürlüğü, TÜRSAB Doğu Marmara Temsilciliği, Kocaeli Otelciler ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği, Kartepe Turizm Derneği, Symmetry Health Sıhhat Turizmi İşletmesi ve Hereke Han Halı stantta yer alarak çeşitli turizm şirketleri ile muahedeler sağladı. Vilayetimizin turizm kuruluşları, yerli ve yabancı turizm acenta temsilcilerine ilin turizm destinasyonları ve konaklama imkanları hakkında bilgi vererek, turizm acentaları ile cins paketleri ve konaklamaları içeren çeşitli mukaveleler imzaladı.

 

TURİZM SİNEMALARI ZİYARETÇİLERLE BULUŞTU

Kocaeli turistik rotalarının ve simgelerinin sergilenmesinin yanı sıra stantta kurulan ekranda Milletlerarası Turizm Sinemaları Festivali’nde en uygun sinema mükafatını alan “Show Me Kocaeli” sineması ve “Havadan Kocaeli” sinemaları gösterime sunuldu. Bilhassa yabancı ziyaretçiler, ilimiz hakkında daha ayrıntılı bir bilgi sahibi edinmiş oldu.

 

HEDİYE ÇEKİLİŞİNE BÜYÜK İLGİ

Kentin turizm potansiyelinin en yeterli formda tanıtılmasının hedeflendiği EMITT Fuarı’nda, Kocaeli standı ziyaretçilerine kentin kıymetli turizm destinasyonlarından sürpriz ikramlar verildi. Dedeman Kartepe Kocaeli Otel, İzmit Tryp by Wyndham, Ramada İzmit, Emex, Yazıcılar,  Babil Bungalov,  Yeşil Düş Vadisi Bungalov, Yazıcı Kamping konaklama tesislerinden, kahvaltı, konaklama ve akşam yemekleri, Kartepe’de ATV tipi, Zipline, Maşukiye Görünüm Restoran, Gizli Vadi Restoran, Yuvacık Karaaslan ve Kartepe Seyr-Et tesislerinde kahvaltı ve akşam yemekleri, Kartepe Sukayparkta  wakeboard ve göl bisikleti, Cam Teras giriş bileti,  Han Hereke Halısı İpek Pano, Ormanya çeşidi üzere birçok farklı ikram ve eğlenceli aktivite, 4 gün boyunca yapılan çekilişlerde stant ziyaretçilerine dağıtıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu