Korhan Berzeg kimdir nerelidir? Korhan Berzeg bulundu mu? Son durum

Büyükşehir’den hayat kurtaracak proje
Büyükşehir’den hayat kurtaracak proje

Korhan Berzeg, bir süre boyunca ABD’deki Dünya Bankası’nda ekonomi uzmanı olarak görev yapmış ve ardından emekli olup İstanbul Büyükada’da yaşamaya başlamıştır. Mayıs ayında ise tatil için eşi Angela Berzeg (80) ile birlikte Gönen’in kırsal Armutlu Mahallesi’ndeki evine gelmiştir.

17 Haziran tarihinde, Angela Berzeg kahvaltı hazırlarken, Tina adlı doberman cinsi köpeğiyle birlikte yürüyüşe çıkan eşi Korhan Berzeg, geri dönmedi. Eşinin cep telefonunu evde bıraktığını fark eden Angela Berzeg, eşinin hala geri dönmemesi üzerine jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. İhbar üzerine, bölgeye AFAD, AKUT ekipleri ve Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı komando timleri sevk edildi. Arama çalışmalarına Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği (GÖNDAK), sivil toplum kuruluşları ve çevre illerden gelen arama kurtarma ekipleri de destek verdi. Peki,  Korhan Berzeg kimdir nerelidir? Korhan Berzeg bulundu mu? Son durum

 Korhan Berzeg kimdir nerelidir? Korhan Berzeg bulundu mu? Son durum-1

KORHAN BERZEG KİMDİR?

Korhan Berzeg, 1940 yılında Balıkesir’de doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) ekonomi alanında profesör olarak görev yapmıştır. Sonrasında ABD’ye giderek Dünya Bankası’nda çalışmış ve emekli olmuştur. Ayrıca, Korhan Berzeg, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in üniversitedeki hocalarındandır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu