Kuruçeşme tramvay sınırında seferler başladı

Kuruçeşme’de ikili bayram sevinci… Akçaray tramvay sınırı seferlerine başladı. Seferlere ağır ilgi gösteren vatandaşlar memnuniyetlerini lisana getirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, raylı ulaşım ağını genişletmeye devam ediyor. Ulaşım projeleri ile kent trafiğini rahatlatmayı hedefleyen Büyükşehir, Kuruçeşmelilerin merakla beklediği tramvay sınırının seferlerine başladı. Ağır ilgi gösterilen çizginin seferlere başlaması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

“KURUÇEŞME’YE ÇOK YAKIŞTI”

Yıllardır Kuruçeşme’de oturduğunu tabir eden Ali Şipka, sabahları İzmit tarafında yoğunluk yaşandığını belirterek, tramvay sınırının devreye girmesinin güzel olduğunu vurguladı. Şipka, “Tramvay Kuruçeşme’ye çok yakıştı. Bu manada çalışmalara katkı sağlayan gruplara teşekkür ederiz “ dedi.

 

“BİZİM İÇİN İKİLİ BAYRAM OLDU”

45 yıldır Kuruçeşme’de oturduğunu belirten İlyas Dereci, “Esnaflık yapıyorum. Buradan İzmit’e gidiş ve geliş güç olmaya başlamıştı. Tramvayın bugün açılması bizim için ikili bayram oldu. Emeği geçen herkese, bilhassa de Tahir Başkan’a çok teşekkür ediyoruz” halinde konuştu.

 

TEST SÜRÜŞLERİ MUVAFFAKİYETLE YAPILMIŞTI

Kocaelililerin rahat, konforlu ve keyifli seyahat yapmak için ağır formda kullandığı Akçaray tramvay çizgisinde Kuruçeşme etabı tamamlandı. D-100 Karayolu’nun üzerinden Kuruçeşme’ye geçen tramvay sınırında kısa müddet evvel ray imalatı tamamlanmış ve test sürüşleri başlarıyla yapılmıştı. Kuruçeşme kısmındaki istasyon inşaatı da tamamlandı.

 

İSTASYON SAYISI 16’YA ÇIKTI

Akçaray tramvay sınırı Kuruçeşme etabıyla birlikte 10 bin 212 metrelik çift hatta ulaştı. 3 kilometre tek çizgili depo alanıyla birlikte tramvayın tek çizgi uzunluğu 23,4 kilometreyi buldu. Kuruçeşme istasyonuyla durak sayısı da 16’ya çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu