Kuruçeşme tramvayda fiyatsız binişler devam ediyor

Tramvayın Kuruçeşme durağı, bayram öncesinde seferlere başlamıştı. Bayram müddetince Kuruçeşme’den fiyatsız olan binişler, bayram sonrasında da devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Akçaray tramvay sınırında Kuruçeşme istasyonunu tamamlayarak, Ramazan Bayramı arifesinde seferlerine başlamıştı. Arife gününde Kuruçeşme’den binişlerin fiyatsız olacağı ilan edilmişti. Bayram müddetince ise Akçaray, Kocaelililere fiyatsız olarak hizmet verdi. Ramazan Bayramı’nın akabinde ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, uzun müddettir tramvayı bekleyen Kuruçeşme halkı için fiyatsız binişlere devam edilmesi talimatını verdi. Hala konforlu ve inançlı ulaşımda tramvayı tercih edenler için Kuruçeşme istasyonundan binişler bir müddet daha fiyatsız olarak devam edecek.

DURAK SAYISI 16 OLDU

Akçaray tramvay sınırı, Kuruçeşme etabıyla birlikte 10 bin 212 metrelik çift hatta ulaştı. 3 kilometre tek çizgili depo alanıyla birlikte tramvayın tek çizgi uzunluğu 23,4 kilometreyi buldu. Kuruçeşme istasyonuyla durak sayısı da 16’ya çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu