KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2023 KYK yurt başvurusu ve burs başvurusu ne zaman alınacak?

[ad_1]

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2023-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. Ailelerinden uzaktaki şehirlerde üniversite eğitimi alacak gençler, şimdi ise KYK yurt başvurusu ve bunun yanı sıra burs/kredi başvurularına odaklandı. Peki, KYK yurt başvuruları 2023’te ne zaman başlayacak? Burs başvurusu ne zaman alınacak? Detayları haberimizde…

Gençlik ve Spor Bakanı’ndan KYK açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Twitter hesabı üzerinden 2023- YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması hakkında, “Sevgili gençler, YKS2023 yerleştirme sonuçlarınız hayırlı olsun. Türkiye’nin dört bir yanındaki GSB yurtlarımız, gençlik merkezlerimiz, genç ofislerimiz ve spor tesislerimizle yanınızdayız” dedi.

2023 KYK yurt başvurusu ne zaman?

2022-2023 eğitim dönemi için KYK yurt başvuruları 24 Ağustos 2022 tarihinde başlamıştı. Bu yılki başvuruların da ilk yerleştirme işleminin sonuçlarının ilan edilmesinin ardından yine Ağustos ayının son haftası başlayabileceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da yarın bazı vapur seferleri yapılamayacak

İstanbul’da yarın bazı vapur seferleri yapılamayacak

KYK burs/kredi başvurusu tarihi belli oldu mu?

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği kredi ve burs başvuruları geçtiğimiz eğitim döneminde 15-17 Kasım 2022 tarihleri arasında alınmıştı. Bu yılki başvuruların da ÖSYM’in yapacağı yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yine Kasım ayı içinde yapılması bekleniyor.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu