Lewis Strauss kimdir? Lewis Strauss ne zaman öldü? Lewis Strauss Oppenheimer

[ad_1]

Lewis Strauss, Amerikalı bir iş adamı, bankacı ve siyasetçidir. 1896 yılında Almanya’nın Charleston şehrinde doğdu ve 21 Ocak 1974 tarihinde ABD’nin Washington, DC şehrinde hayatını kaybetti. Lewis Strauss, 78 yaşında, 21 Ocak 1974 tarihinde Washington, DC’de hayatını kaybetti. Ölümü, nükleer enerji programının geliştirilmesindeki liderliği ve kamuoyundaki önemli rolleri nedeniyle ABD’nin tarihindeki önde gelen figürlerden biri olarak hatırlanmasını sağlamıştır.

Lewis Strauss, 20. yüzyılın önde gelen isimlerinden biri olarak kabul edilir ve özellikle nükleer enerji konusundaki çalışmaları ve nükleer enerji programının geliştirilmesindeki liderliği ile tanınır.Lew is Strauss, 1929 yılında yatırım bankası Kuhn, Loeb & Co.’da çalışmaya başladı ve burada yükseldi. Daha sonra 1951-1952 yıllarında Atomic Energy Commission’ın (AEC) başkanlığına atandı. AEC, o dönemde ABD’nin nükleer enerji araştırmalarından sorumlu federal kurumu idi.

Strauss, nükleer enerjiyi savunan güçlü bir taraftar olarak biliniyordu ve ABD’nin nükleer enerji programının geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı. Ancak, nükleer silahların yayılmasını önlemeye yönelik dış politikadaki bazı kararları nedeniyle eleştirildi. Ayrıca, 1956-1957 yıllarında ABD Deniz Kuvvetleri Sekreteri olarak da görev yaptı.

Sizler için bizlerde Lewis Strauss kimdir? Lewis Strauss ne zaman öldü? Lewis Strauss Oppenheimer lewis strauss kimdir oppenheimer? lewis strauss oppenheimer ilişkisi? Robert Oppenheimer Sözleri? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu