Lider Altay Bir Günde 6 İlçede 8 Yatırımın Açılışını ve Temel Atma Programlarını Gerçekleştirdi

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, bir günde 6 ilçede Büyükşehir Belediyesi’nin 8 yatırımının açılış ve temel atma programlarına katılarak vatandaşlarla ve esnafla buluştu. Konya’nın dört bir yanını ihya etmek ve Konyalıları en yeterli hizmetlerle buluşturmak için var güçleriyle çaba ettiklerini belirten Lider Altay, “Bizim tek sevdamız millet sevdasıdır, memleket sevdasıdır. 

Milletimizin duası ve bizlere olan takviyesi var olduğu surece; Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılında emin adımlarla ilerlemeye ve ülkemizi çok daha aydınlık yarınlarla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, bir günde 6 ilçede 8 yatırımın açılış ve temel atma programlarına katıldı.

LARENDE DÜKKANLARININ TEMELİ ATILDI

Cuma günü çok ağır bir programı geride bırakan Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, güne Büyükşehir Belediyesi’nin Meram Belediyesi’yle birlikte yürüttüğü Büyük Larende Dönüşümü kapsamında Karatay bölgesine Larende esnafı için yapılacak dükkanların temel atma programına katıldı. Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca, AK Parti Konya Milletvekili Adayları Armağan Güleç Korumaz ve Mehmet Baykan’ın da katıldığı programda maliyeti 200 milyon lirayı aşan hizmetin temeli atıldı.

BAŞKAN ALTAY, EMİRGAZİ KENT KONAĞI’NIN AÇILIŞINI YAPTI

Ardından Emirgazi ilçesine hareket eden Lider Altay, burada AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, Emirgazi Belediye Lideri Nurişen Koçak, AK Parti Emirgazi İlçe Lideri Uğur Çanakçı ve MHP Emirgazi İlçe Lideri Mehmet Tanrıverdi eşliğinde Büyükşehir Belediyesi tarafından Emirgazi ilçesine kazandırılan Kent Konağı’nın açılışını yaptı.

KARAPINAR TİCARET MERKEZİ, KATLI OTOPARKI VE KİTAP KAFE’NİN AÇILIŞI YAPILDI

Daha sonra Karapınar’a geçen Lider Altay, Cuma namazı sonrası vatandaşlarla bir ortaya gelerek esnaf ziyaretlerinde bulundu. Karapınarlıların ağır ilgi gösterdiği programda Lider Altay; AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, AK Parti Konya Vilayet İdare Şurası Tevfik Tığlıoğlu, Karapınar Belediye Lideri Mehmet Yaka, AK Parti Karapınar İlçe Lideri Yusuf Güçlü, MHP Karapınar İlçe Lideri Ercan Alp ve Tekrar Refah Partisi İlçe Lideri Mehmet Cingöz ile birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Karapınar Ticaret Merkezi, Katlı Otoparkı ve Kitap Kafe’nin açılışlarını yaptı.

EREĞLİ KAPALI YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU AÇILDI

Yatırım seferberliğine Ereğli’de devam eden Lider Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 38 milyon liralık Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun açılışını yaptı. Buradaki programa; AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, MHP Konya Milletvekili Adayları Celil Çalış, Bilal Yiğit, AK Parti Konya Vilayet Lider Vekili Seyit Mehmet Sümer, Ereğli Belediye Lideri Hüseyin Oprukçu, AK Parti Ereğli İlçe Lideri Zübeyir Dursun, MHP Ereğli İlçe Lideri Musa Yılmaz da katıldı.

BAŞKAN ALTAY, HALKAPINAR’I DA ZİYARET ETTİ

Başkan Altay ilçe programları kapsamında Halkapınar’ı da ziyaret etti. AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, Halkapınar Belediye Lideri Mehmet Bakkal, AK Parti Halkapınar İlçe Lideri Fatih Köşger, MHP Halkapınar İlçe Lideri Ali İhsan User ile birlikte AK Parti İlçe Teşkilatı’nda partililerle bir ortaya gelen Lider Altay, ilçe esnafını da ziyaret ederek iyi işler diledi.

ŞEFİKCAN PARKI’NIN 2. ETAP AÇILIŞI, 3. ETAP TEMEL ATMA PROGRAMI YAPILDI

Gün boyunca ağır bir tempo içerisinde merkez dışındaki ilçelerde programdan programa koşan Lider Altay, son olarak aksam saatlerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından Selçuklu ilçesine kazandırılan Şefikcan Parkı’nın 2. Etap açılışı ve 3. Etap temel atma programına katıldı. Buradaki programa; AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Armağan Güleç Korumaz, Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca ve Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş da katıldı. Ağır ilgi gören programda Lider Altay, çocuklarla yakından ilgilendi.

“KONYA’MIZIN DÖRT BİR YANINI İHYA ETMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Konya’nın 31 ilçesinin topyekün kalkınması için adeta yatırım seferberliği başlattıklarını kaydeden Lider Altay, “Konya’mızın dört bir yanını ihya etmek ve hemşehrilerimizi en âlâ hizmetlerle buluşturmak için var gücümüzle çaba ediyoruz. Bizim tek sevdamız millet sevdasıdır, memleket sevdasıdır. Bu anlayış sayesinde ülkemize ve Konya’mıza sayısız eserler kazandırıyoruz. Bugünden sonra da birebir karalılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin duası ve bizlere olan takviyesi var olduğu surece; Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılında emin adımlarla ilerlemeye ve ülkemizi çok daha aydınlık yarınlarla buluşturmaya devam edeceğiz. İlçelerde hemşehrilerimizi 2 Mayıs’ta Kılıçarslan Meydanı’nda olacak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  Konya Mitingine de davet ettik. Vatandaşlarımızdan gördüğümüz ilgi ve alaka bizi daha çok çalışmak için motive ediyor. Tüm Konyalılara gösterdikleri sıcak karşılamadan ötürü şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu