Lider Altay: “Çocuklarımızın Yüzü Gülsün Diye Gece Gündüz Çalışıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Şefikcan Parkı’nın ikinci etabının açılışı, üçüncü etabının da temel atma programı gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi gören programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, “Çocuklarımızın yüzünde bir gülücük olsun, onların yüzü biraz gülümsesin diye elimizden geldiğince gece gündüz demeden uğraş ediyoruz. Sizlerin bize olan bu inancı, sevgisi, muhabbeti olduğu sürece kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, “Bu kentin hakikaten beşere ve insanı yaşatmaya mahsus bedelleri var. İşte Konya yolu belediyecilik, Konya yöntemi hizmet ve Konyalımıza hizmet budur” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Şefikcan Parkı’nın ikinci etap açılışı, üçüncü etap temel atma merasimi gerçekleştirildi.

Şefikcan Parkı’nda düzenlenen programda konuşan Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’ın Konya’ya hizmet için gece gündüz demeden çalıştığını tabir etti. Pekyatırmacı, “Başkanım adeta günler siz yetmiyor. Daima söylüyoruz, ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diyoruz. AK Parti belediyeciliği diyoruz. Bunlar lafla olmuyor, icraatla oluyor, çalışmayla oluyor, üretmekle oluyor. Konya’mıza bedel katacak çok değerli bir hizmeti icra edeceğiz” diye konuştu.

“ÜÇÜNCÜ ETABI DA EN KISA MÜDDETTE TAMAMLAYACAĞIZ”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Lideri olduğu periyotta bölgenin şimdi yapılaşma sürecinde olduğunu anımsatarak, artık büyük bir parkın açılışını yaptıklarını, çabucak devamındaki parkın da temelini attıklarını söyledi. Lider Altay, “Özellikle aydınlatması çok hoş olmuş. Âlâ günlerde kullanalım inşallah. Üçüncü etabı da en kısa müddette tamamlayarak sizlerin hizmetine sunmuş olacağız. Çabucak devamında yeniden gençlerimiz için Lise Medeniyet Akademisi, yüzme havuzu, spor salonu olan bir tesis inşa ediyoruz” tabirlerini kullandı.

“BİZE BU İNANÇ OLDUĞU SÜRECE KENTİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Biz bu işleri yaparken en keyif aldığımız şey, çocuklarla olan ilişkimiz” diyen Lider Altay, “Bize gösterdiğiniz sevgiye sonsuz teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın yüzünde bir gülücük olsun, onların yüzü biraz gülümsesin diye elimizden geldiğince gece gündüz demeden çaba ediyoruz. Sizlerin bize olan bu inancı, sevgisi, muhabbeti olduğu sürece kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Şefikcan Parkımızın iyi olmasını diliyorum. İnşallah çok daha hoş işlerde birlikte olmayı temenni ediyorum. Belediye liderlerimize, değerli milletvekilimize, AK Parti Vilayet Liderimize, AK Parti Milletvekili adayımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“BU KENTİN BEŞERE VE İNSANI YAŞATMAYA HAS PAHALARI VAR”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Periyot Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız ise, bir kentin yaşanılabilir bir kent olması için aşikâr özelliklere sahip olması gerektiğine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Konya’mızda, Büyükşehir Belediye Liderimiz ‘Benim Şehrim’ diye bir motto geliştirmiş. Benim kentimde, sokaklarda emin adımlarla yürüyebiliyor muyuz? Benim kentimde çocuklarımız parklarda rahatlıkla oynayabiliyor mu? Benim kentimde bisikletle bir mahallesinden öbür mahalleye inançlı bir halde gidebiliyor muyuz? Benim kentimde scooterlara binip kentin bir tarafından öteki tarafına geçebiliyor muyuz? Benim kentimde büyük parklar, büyük kafeler, caddeler ve herkes için oynayacak bir alan var mı? O vakit bu kent Konya. Bu kent benim kentim. Bu kentin nitekim beşere ve insanı yaşatmaya mahsus pahaları var. İşte Konya tarzı belediyecilik, Konya yordamı hizmet ve Konyalımıza hizmet budur.”

AK Parti Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Armağan Güleç Korumaz, Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca ve Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş’un da katıldığı programda konuşmaların akabinde dualarla Şefikcan Parkı’nın 2. etabının açılışı yapıldı, 3. etabının da temeli atıldı.

ÇOCUKLAR NİLOYA’YLA EĞLENDİ

Yoğun ilgi gören açılış ve temel atma programının akabinde parkta toplanan çocuklara yönelik çocuk şenliği düzenlendi. Çeşitli oyunlar oynayan çocuklar, armağanlar ve çizgi sinema karakteri Niloya eşliğinde gönüllerince eğlendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu