Lider Altay: “Hatay’da Ramazan’daki Çalışmalarımızla da Gönüllere Girdik”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Hatay’da sarsıntının yaralarını sarmak için zelzelenin birinci gününden bu yana çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, mübarek Ramazan ayında da Hatay’daki depremzedelerin yanında olduklarını, yaptıkları çalışmalarla bir defa daha gönüllere girdiklerini söyledi. 

Ramazan ayının birinci günlerinde Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleriyle birlikte Hatay’a 14 TIR besin kolisi gönderdiklerini kaydeden Lider Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Payas’ta kurdukları iftar ve sahur çadırında Ramazan ayı boyunca 132 bin Hataylıyı konuk ettiklerini söz etti. Ramazan etkinlikleriyle çocukların yüzlerinde tebessüm olduklarını belirten Lider Altay, tankerlerle pak su dağıtım hizmetini mübarek ayda da sürdürdüklerini vurguladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, mübarek Ramazan ayında da Hataylı depremzedeleri yalnız bırakmadı.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta yaşanan yüzyılın felaketinden sonra başta Hatay olmak üzere tüm zelzele bölgelerinde hayatın olağana dönmesi için Konya olarak tüm imkanları seferber ettiklerini anımsattı.

HATAY’A 14 TIR RAMAZAN KOLİSİ, KAHRAMANMARAŞ’A 12 TIR UN

Ramazan ayında da Hataylı depremzedeleri yalnız bırakmadıklarını ve her türlü insani gereksinimi karşılamaya çaba ettiklerini lisana getiren Lider Altay, “İlk olarak Ramazan ayının başında Meram, Karatay ve Selçuklu belediyelerimizle birlikte 14 TIR besin kolisini afetzedelerimize ulaştırdık. Ayrıyeten sarsıntının merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta da ekmek temininde sorun yaşanmaması ismine 12 TIR’dan oluşan 300 ton unu yeniden buradaki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırdık” diye konuştu.

RAMAZAN BOYUNCA 132 BİN HATAYLI KONYA BÜYÜKŞEHİR’İN İFTAR VE SAHUR ÇADIRINDA BULUŞTU

Hatay’ın Payas ilçesinde kurulan Konya Büyükşehir Belediyesi iftar ve sahur çadırının her gün dolup taştığını açıklayan Lider Altay, “Kurduğumuz çadırda Ramazan ayı mühletince 132 bin Hatay’lı kardeşimizi iftarda ve sahurda konuk etmenin memnunluğunu yaşadık. Yeniden, taşınabilir yemek ve taşınabilir ekmek araçlarımız da hizmete devam etti. Ayrıyeten Hatay’ın merkezinde ve ilçelerinde iftardan sonra ‘Biriz, Beraberiz, Birlikteyiz’ sloganıyla çocuklara özel düzenlediğimiz Ramazan etkinlikleriyle de çocukların yüzlerinde tebessüm olduk, Konya olarak bir sefer daha gönüllere girdik” tabirlerini kullandı.

KOSKİ TAKIMLARI PAK SU TEMİNİ İÇİN KOŞTURDU

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı grupların Hatay’da birinci günden beri su temini e alt yapı konusunda kıymetli çalışmalar yaptığını hatırlatan Lider Altay, takımların suyun ulaşmadığı alanlara tankerlerle tatlı su dağıtımı hizmetinin Ramazan ayında da devam ettiğini söyledi. Lider Altay, “Ekiplerimiz Ramazan ayında da dur durak bilmeden tankerlerle su dağıtmaya devam etti. Başta afetzedeler olmak üzere; bölgede çalışan gruplara, çadır kentlere, taşınabilir aş konutlarına ve gereksinim duyulan her bir noktaya pak içme ve kullanma suyu hizmetini ulaştırmak için bir günde yüzden fazla sefer yapan takımlarımız 2 buçuk aylık süreçte toplam 5 bin 313 sefer yaparak adeta gönülleri fethetti” diye konuştu.

Hatay’da bin konteynerlik Konya Konteyner Kent’in birinci etabının açılışı da Ramazan Ayında yaptıklarını, ikinci konteyner kentin de tamamlanmak üzere olduğunu vurgulayan Lider Altay, “Yaşadığımız büyük afet nedeniyle bu sene Ramazan-ı Şerif’i buruk geçirdik tahminen ancak tüm gayretimiz afetten etkilenen vatandaşlarımızın yaşadığı bu büyük acıyı bir nebze olsun hafifletmek tarafında oldu. Allah’ın müsaadesiyle daima birlikte el ele vererek bu sıkıntı günlerin de üstesinden geleceğimize inancım tamdır. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, kaç hoş bayramlarla buluşmayı temenni ediyorum” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu