Lider Batur şantiyelerde personelle bayramlaştı

Konak Belediyesi’nin şantiyelerine giderek personellerle bayramlaşan Lider Batur, emekçinin, işçinin hakkını her vakit koruduklarını, iktidarın belediyesi olduklarında lokal idarelerin de emekçilerin de nefes alacağını söz ederek, “14 Mayıs’tan sonra iktidarın değişmesiyle belediyeler de nefes alacak. Nefes almak demek; daha fazla iş yapmak demek, işçinin emeğinin hakkını layıkıyla vermek demek” diye konuştu.

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, belediye çalışanının Ramazan Bayramı’nı tek tek kutladığı bayramlaşma programı kapsamında Fen İşleri ve Paklık İşleri Müdürlükleri şantiyeleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü fidanlığında çalışanlarla bir ortaya geldi. Belediye işçileriyle bayramlaşan Lider Batur’a Belediye-İş Sendikası 4 No’lu Şube Lideri Ayhan Doğan, Disk Genel İş Sendikası 5 No’lu Şube Lideri Savaş Aras, sendika yöneticileri ve işyeri temsilcileri eşlik etti.

14 Mayıs’ta bayram var

Konak Belediyesi çalışanlarına aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeleri dileğini ileten Lider Batur, ülkenin huzura, barışa, hak, hukuk ve adalete hasret duyduğunu lisana getirdi. Yaklaşan seçimlerin ehemmiyetine dikkat çeken ve “Seçim sandıkta kazanılır. Bu topyekun bir çaba. Sizlere büyük iş düşüyor” diyerek belediye işçilerini oyuna sahip çıkmaya davet eden Lider Batur, “Ülke karar verdi. Bu kararı da 14 Mayıs’ta tescilleyecek. İki bayram ortası bir bayram daha kutlayacağız. Ben buna bütün kalbimle inanıyorum. 14 Mayıs gecesi ikinci bayramımızı, Ramazan ve Kurban ortasında hoş bir bayram daha kutlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İktidar değişecek, belediyeler nefes alacak, emek hakkını bulacak

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, lokal idare olarak karşılaştıkları tüm zorluklara karşın hizmet üretmeye devam ettiklerini ve emekçinin, işçinin hakkını koruduklarını vurguladı. İktidarın belediyesi olduklarında nefes alacaklarını tabir eden Lider Batur, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Ülkenin geldiği noktayı herkes biliyor. Biz mahallî yöneticiler olarak çektiğimiz ıstırapları yazsak kitap olur. Yeniden de tüm meşakkatlere karşın hem iş yapıyoruz, hem de işçi kardeşlerimizin haklarını vaktinde ödemeye çalışıyoruz. Mahallî idarelerin güçlendirilmesi gerektiğini yıllardır bağırıyoruz, sesimizi çıktığı noktaya kadar ulaştırıyoruz. Maalesef yirmi bir yıl içinde belediyeler ekonomik olarak güçlendirilmedi. Son ekonomik tablodan sonra belediyeler de tıkandı, bıçak kemiğe dayandı. Belediyeler yasası çıkmadı. Bu iktidar kaldığı sürece de çıkmayacak. Biz artık iktidarın belediye lideri olmak istiyoruz. Bu kadar kısıtlı imkanlarla, baskı altında projeler üretilebiliyor ve halkımıza hizmet edebiliyorsak bir de iktidarın belediye lideri olarak neler yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Bu iktidarın değişmesi belediyelere de nefes aldıracak. Nefes almak demek; daha fazla iş yapmak demek, işçinin emeğinin hakkını layıkıyla vermek demek.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu