Lider Böcek depremzedeleri bayramda da yalnız bırakmadı

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Ramazan Bayramı’nda depremzede vatandaşları yalnız bırakmadı. Lider Böcek, bayram namazını yaşanan acılar nedeniyle bayramın buruk kutlandığı Gaziantep Nurdağı’nda kıldı. Lider Böcek daha sonra Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun iştirakiyle gerçekleşen Halil İbrahim Sofrası Buluşması’nda Gaziantepli vatandaşlarla biraraya geldi.  

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutluoğlu ile birlikte Ramazan Bayramı’nı Gaziantep Nurdağı’nda karşılayan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek Nurdağı Fatih Millet Camii’nde bayram namazını kıldı. Nurdağı’nda şehit ve depremzede mezarlığı ziyareti sonrasında Lider Böcek, Genel Lider Davutoğlu ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Nurdağı’nda kurduğu konteyner hayat alanında depremzedelerle bayramlaştı. 

NURDAĞI’NDA BURUK BAYRAM

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ve Lider Böcek daha sonra kahvaltıda Gaziantepli vatandaşlarla buluştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Halil İbrahim Sofrası’nda Gaziantepli vatandaşlarla kahvaltı yapan ve sohbet eden Lider Böcek, bayramın buruk kutlandığını belirterek, “Bugün benim için çok manalı ve değerli bir gün zira bugün sarsıntı bölgesi Gaziantep Nurdağı’ndayız. Bayramımızı buruk kutluyoruz. Birçok insanımız ailesini, eşini, annesini, babasını, çocuklarını kaybetti.  Evleri yıkıldı, yalnız kaldılar, sıkıntı durumdalar. Son iftarı burada yaptık sabah da Nurdağında bayram namazını idrak ettik” dedi.

DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİLER

Ramazan Bayramını kutlayan Lider Böcek, “Bayramın tüm insanlığa sıhhat, memnunluk ve afetlerin yaşanmadığı hoş günlere vesile olmasını diliyorum. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Namazdan sonra Nurdağılı hemşehrilerimizle kahvaltı yaptık, konteynerlerde onları ziyaret ettik. Çok manalı, çok buruk, çok üzücü burası. Babam annem merhum, abim merhum bayramı burada geçirmek istedim. Çocuklarımız var, aileleri var. İnşallah bayramı burada daima birlikte geçiriyoruz. Gelecek Partisi Genel Lideri Sayın Ahmet Davutluoğlu ve eşi de burada. Birlikte depremzede vatandaşlarımızı ziyaret edip bayramlarını kutlayacağız” diye konuştu. 

Başkan Böcek, Genel Lider Ahmet Davutoğlu ile birlikte depremzede vatandaşları kaldıkları yerlerde ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Bölgede vazife yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanı ile de bayramlaşan Lider Böcek çocuklara oyuncak dağıttı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu