Lider Böcek Kadir Gecesi’ni Elmalı’da geçirdi

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Kadir Gecesini inanç merkezi kabul edilen Elmalı’da vatandaşlarla birlikte geçirdi. Tekke Abdal Musa Türbesi’nde dua eden Lider Böcek, Tekke Köyü yolunda gerçekleştirilen asfalt ve köprü imal çalışmalarını denetledi. Lider Böcek, Millet İttifakı milletvekili adayları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’da düzenlediği iftar yemeğine katıldı. 

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in Elmalı programının birinci durağı Tekke Köyü Abdal Musa Türbesi oldu. Lider Böcek, Elmalı Belediye Lideri Halil Öztürk, CHP Antalya Milletvekili Adayları Sururi Çorabatır, Cavit Arı, Abdal Musa Derneği Lideri Mehmet Özel, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Lideri Mustafa Turhan ve muhtarlarla birlikte Abdal Musa Türbesi’ni ziyaret ederek, dua etti. Lider Böcek, Vahibi Ümmi Türbesi ve Elmalılı Hamdi Yazır Kent Müzesi’ne de ziyarette bulundu. Elmalı’da vatandaşlarla kucaklaşan Lider Muhittin Böcek, Kadir Gecelerini kutladı.

YOL VE KÖPRÜ ÇALIŞMASINI DENETLEDİ

Başkan Muhittin Böcek, beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin yine inşa ettiği Tekke Köyü’ne ulaşımı sağlayan Bayralar Köprüsü’ndeki çalışmaları denetledi. Lider Böcek, Elmalı Abdal Musa Türbesi ile ana yol ortasındaki 8.5 kilometrelik olan yolda yürütülen sıcak asfalt çalışmasını da inceledi. Lider Böcek, çalışmaların kısa müddette tamamlayacaklarını söyledi. 

İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu üzere Kadir Gecesi’nde Elmalı’da vatandaşlar için iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekilleri Cavit Arı, Aydın Özer, Düzgün Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, CHP Vilayet Lideri Nuri Cengiz, Âlâ Parti Vilayet Lideri Vahdet Afşin Karacan, Millet İttifakı’nın milletvekili adayları ile binlerce vatandaş katıldı. Sema gösterisi ve ilahilerle renklenen iftar yemeğinde daima birlikte dua edildi.

ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN

Başkan Muhittin Böcek, evliya, erenler ve inanç merkezi Elmalı’da olmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirterek, “Allah bu bin aydan daha güzel Kadir Gecesi’nde dualarınızı, tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Kadir Gecesinin ülkemize, vatandaşlarımıza sıhhat, huzur, barış dolu hoş günler getirmesini diliyorum. Sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Daima birlikte al bayrağımızın altında ezanımıza, cumhuriyetimize, ceddimizin ihtilallerine inanarak aydınlık günlere yürümeye devam edeceğiz. Elmalımızı Antalyalı güzelleştirmeye devam edeceğiz. Azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu