Lider Özyiğit, “Bisiklet eğitim parkımızı kısa müddette hizmete açacağız”

Mersin Yenişehir Belediyesinin Fuat Morel Mahallesi’nde imaline devam ettiği Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı’nda sona gelindi. Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “Önümüzdeki süreçte burası bir bisiklet eğitim üssü haline gelecek.Doğaya ve sıhhatimize kıymet veriyorsak, bisikleti hayatımızda da öncelemeliyiz. Kentimize şimdiden güzel olsun.” diye konuştu.

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından Fuat Morel Mahallesi’nde 5 bin metrekarelik alanda yapılan Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı’nda çalışmalar devam ediyor. Tamamlandığında hem bir ömür alanı hem de bisiklet eğitimi için tam donanımlı bir park olarak Yenişehir halkına hizmet verecek. Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarının yapıldığı parkı gezerek incelemelerde bulundu, gruplara kolaylıklar diledi.

 “Parkımızı çok kısa müddette hizmete açacağız.”

Yenişehir ve Mersin’in birinci bisiklet eğitim parkı olarak hizmet vereceğini belirten Lider Abdullah Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı’ndayız. Burası Yenişehir ve Mersin’imizin birinci bisiklet eğitim parkı. Burada hem çok kaliteli bir hayat alanı hem de bisiklet eğitimi için de uygun bir ortak oluşturuluyor. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu parkımızdan bisiklet yollarına bir ilişki da gerçekleşecek. Beşerler burada bisiklet kullanma eğitimlerini aldıktan sonra önümüzdeki süreçte burası bir bisiklet eğitim üssü haline gelecek. Bisikletin yaşama katılması ile alakalı çok kıymetli bir altyapı olacak. Tabiata ve sıhhatimize kıymet veriyorsak, bisikleti ömrümüzde da öncelemeliyiz. Kentimize şimdiden iyi olsun. Parkımızı çok kısa müddette hizmete açacağız.”ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu