MasterChef Rıfat kimdir? Rıfat Yurttaş kimdir?

[ad_1]

Cahit Çıkmaz kimdir?

Cahit Çıkmaz kimdir?

Rıfat Yurttaş kimdir? Rıfat Yurttaş nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Rıfat Yurttaş’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Rıfat Yurttaş’ın kimdir? Rıfat Yurttaş kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Rıfat Yurttaş’ın biyografisini haberimizde derledik…

Rıfat Yurttaş kimdir?

Rıfat Yurttaş, 1992 doğumludur. İzmir Çeşmeli olan genç yarışmacı, küçüklüğünden beri yemek yapmaya merak duymuş. Ailesi tarafından bu merakı garipsenen Rıfat, üniversite hayatına kadar amatörce bu ilgisini geliştirmeye çalışmış.

Hukuk Fakültesini kazanan MasterChef Rıfat, gizlice gastronomi bölümü mülakatlarına kaydını yaptırdı. Böylece amatör olarak sürdürdüğü yemek yapma merakını, İzmir ekonomi üniversitesi mutfak sanatları ve yönetimi bölümü ile akademik seviyeye çıkarmış oldu. Okul sürecinde Michelin yıldızlı şeflerinden eğitim alan yarışmacı, Türkiye’nin en iyi restoranları ve otellerinde staj yaparak deneyim kazandı.

Genç aşçı, üniversite mezuniyeti sonrasında ustalık ve usta öğreticilik belgelerini aldı. Meslek edindirme kurslarında eğitmen şef olarak yüzlerce aşçı yetiştirdi ve işlere yerleştirdi. Sağlıklı beslenme ve zeytinyağlılara kayan ilgisi neticesinde beslenme koçluğu yapmaya, glutensiz ve laktozsuz yemekler üretmeye, satmaya ve workshoplar düzenlemeye başladı.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu