Merkez Bankası Faiz Kararı Bekleniyor: Yatırımcılar Ne Zaman Açıklanacak?

FED’in faiz oranlarını sabit bırakmasının ardından, yatırımcılar Merkez Bankası‘nın faiz kararını merakla bekliyor. Borsa, altın ve döviz piyasaları bu karardan ne kadar etkilenecek? Önceki toplantıda politika faizini %45 olarak sabit bırakan Merkez Bankası‘ndan Mart ayı faiz beklentisi ne yönde olacak? Merkez Bankası’nın 21 Mart faiz kararı ne zaman ve saat kaçta açıklanacak? TCMB’nin faiz kararı nasıl olacak? Detaylar haberimizde…

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bugün, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısı, başkan Fatih Karahan yönetiminde gerçekleşecek. Toplantıda alınacak kritik faiz kararı saat 14:00’te kamuoyuna duyurulacak.

Merkez Bankası 21 Mart faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? TCMB faiz kararı ne olacak?

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE OLACAK?

Uzmanlar, bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında Merkez Bankası‘nın politika faizini sabit bırakacağını öngörüyor.

Yabancı uzmanlar, Merkez Bankası’nın politika faizini sabit tutacağını ve enflasyonda artış olması durumunda sıkılaşabileceğini belirtiyor. Politika faizini sabit bırakma kararı ile iletişiminde “bekle-gör” politikasını uygulayabileceği ifade ediliyor.

SOCİETE GENERALE STRATEJİSTİ DRİMAL: YÜZDE 45’TE SABİT TUTACAK

Societe Generale Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika Stratejisti Marek Drimal, Merkez Bankası’nın politika faizini bugünkü toplantıda %45’te sabit tutacağını öngörüyor. Drimal, politika faizinin geri kalanında sabit tutulacağını, 2025’in ilk çeyreğinde ise 500 baz puanlık bir indirim olabileceğini belirtiyor.

Drimal’a göre, Türk Lirası için kısa vadeli görünüm negatif olsa da cari işlemler hesabındaki iyileşme ve beklenen yabancı para girişleri TL’nin güçlenmesine neden olabilir.

Merkez Bankası 21 Mart faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? TCMB faiz kararı ne olacak?

AA FİNANS: TCMB POLİTİKA FAİZİNİ SABİT BIRAKACAK

AA Finans’ın ekonomistleri, TCMB’nin politika faizini sabit bırakmasını bekliyor. Yıl sonu politika faizi beklentileri medyanı %45 olarak açıklanmıştır.

Merkez Bankası Gündem Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu