Metin Uca, Gaziemirlileri kahkahaya boğdu

“Bunu mu Demek İstedim?” gösterisini Gaziemir’de sahneleyen Metin Uca, izleyiciyi hem tarihi bir seyahate çıkardı hem de güldürdü.

Gaziemir Belediyesi’nin kültür sanat aktiflikleri kapsamında Metin Uca, Gaziemirli seyirciyle buluştu. Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alan Uca, “Bunu mu Demek İstedim?” isimli tarihi güldürü oyununu sahneledi. Prof. Dr. Hasret Kumrular’ın  yazdığı yapıtı oyunlaştırıp sahneye taşıyan Uca, seyircileri tarihte hiç bilmedikleri, hiç duymadıkları detaylarla çok eğlenceli bir seyahate çıkardı. Tarihteki ilgi cazibeli öyküleri kendine has eğlenceli üslubuyla anlatan Uca, tarihi olaylarla günümüzde yaşananları da karşılaştırıyor. Hiçbir yerde anlatılmayan tarihi hikayelerle seyirciyi kahkahaya boğan Uca, ülkemizin içinde bulunduğu toplumsal ve ekonomik şartları da eleştirel bir lisanla ele alıyor. Salonu dolduran Gaziemirliler, oyun sonunda Metin Uca’yı ayakta alkışladı.

Gösteri sonunda Metin Uca’ya çiçek takdim eden Belediye Lideri Halil Arda, “Bu sahnede ustaları ağırlamaktan, Metin Uca’yı ağırlamaktan çok memnunum. Kültür sanatta çıtayı çok üste taşıdık. Metin Uca’nın bildirisini aldık. Ülkemizin bugünkü yöneticileri Metin Uca’yı anlamazlar. Hoş günlere 11 gün kaldı” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu