Muhtarlık Seçim Sonuçları Yayınlandı! İşte Nasıl Öğrenilir…

31 Mart’ta Türkiye, yeni dönem yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gitti. 2024 Mahalli İdareler Seçimi kapsamında, belediye başkanları, büyükşehir belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarlar için oy kullanıldı. Şimdi seçmenler, mahalle muhtarlık seçim sonuçlarını öğrenmek için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini merak ediyor. Peki, 2024 Muhtarlık seçim sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir?

31 Mart’ta sandık başına giden 61 milyondan fazla seçmen, Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinden ıslak imzalı sayım döküm cetvelleri, sandık sonuç tutanakları, il ve ilçe birleştirme tutanaklarını görüntüleyebilirler. YSK verilerine göre, her seçmenin oy kullandığı sandığa dair sonuçlar erişilebilir durumdadır. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri tamamlandığında, YSK.gov.tr veya aşağıdaki ekran aracılığıyla sandık sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Muhtarlık seçim sonuçları için tıklayınız.

Ocak ayı asgari ücret zammının ardından muhtarların aldığı maaşlar güncellendi. Buna göre, 2024 yılı en düşük muhtar maaşı 17.002 TL olurken en yüksek muhtar maaşı 18.500 TL oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu