Murat Gülsoy kimdir? – Elips Haber

[ad_1]

Murat Gülsoy kimdir? Murat Gülsoy nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Murat Gülsoy’un kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Murat Gülsoy kimdir? Murat Gülsoy kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Murat Gülsoy’un biyografisini haberimizde derledik…

Murat Gülsoy kimdir?

Öykü yazarı. 31 Mart 1967, İstanbul doğumlu. Kabataş Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Psikoloji Bölümünde, doktorasını İTÜ Biyomedikal Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 1993’ten sonra Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürdü. 2000 yılından itibaren elektronik yayınevi www.altkitap.com’un editörlüğünü yaptı. Açık Radyonun çeşitli yayın dönemlerinde kültür-edebiyat içerikli programların yapımcıları ve sunucuları arasında yer aldı. Murat Gülsoy, ayrıca uygulamalı yaratıcı yazarlık seminerleri verdi.

Alexis Beka Beka kimdir? Alexis Beka Beka intihar mı etti?

Alexis Beka Beka kimdir? Alexis Beka Beka intihar mı etti?

İlk öyküsü “Requiem”, 1992’de arkadaşlarıyla birlikte çıkardığı Hayalet Gemi’de çıktı. Öykü ve yazıları 1992’den itibaren Adam Öykü, Yazıca, Matbuat vd. dergilerde yer aldı. Akla Ziyan Hikâye adlı öyküsüyle 1989 Yunus Nadi Öykü Yarışması Üçüncülük Ödülünü, Bu Kitabı Çalın adlı kitabı ile 2000 Sait Faik Hikâye Armağanını, Bu Filmin Kötü Adamı Benim ile 2004 Yunus Nadi Roman Ödülünü aldı.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyeni olan Gülsoy, emekli olduktan sonra okula girmesinin yasaklandığını açıklamasıyla gündem oldu.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu