Murat Kurum’un Eşi Şengül Kurum Kimdir? Merak Edilenler!

2024 Yerel Seçimleri’nde Ak Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı olan Murat Kurum’un eşi olan Şengül Kurum’un yaşını ve nereli olduğunu araştırıyoruz. Şengül Kurum, matematik öğretmenidir ve 1999 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Murat Kurum ile evliliğinden 3 çocuğu bulunmaktadır.

Murat Kurum, 2000 yılında Şengül Kurum ile evlenmiş ve 3 çocukları vardır. Eskiden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görev yapan Murat Kurum, 1976 yılında Ankara’da doğmuştur. Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü gibi çeşitli önemli görevlerde bulunmuştur.

Murat Kurum, 2023 yılında yapılan seçimlerde AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Şimdi ise 2024 Yerel Seçimleri’nde Ak Parti İstanbul Belediye Başkan Adayıdır. Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum da destek olmaya devam etmektedir. Eşi olan Murat Kurum’dan bir yaş büyük olan Şengül Kurum’un, Murat Kurum’un siyasi kariyerindeki desteği büyük önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu