Nevşehir Belediyesi Ramazan Ayında Nevşehir ve Hatay’da Toplam 7 Bin Besin Kolisi Dağıtımı Gerçekleştirdi

Nevşehir Belediyesi, ramazan ayında da muhtaçlık sahibi aileleri unutmadı. Hayırsever vatandaşlar ile gereksinim sahibi aileler ortasında adeta bir köprü görevi gören Nevşehir Belediyesi bu ay içerisinde Nevşehir’in yanı sıra kardeş kenti olan Hatay’da toplam 7 bin adet besin kolisinin dağıtımını tamamladı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlara hizmetini ve dayanağını sürdüren Nevşehir Belediyesi, rahmetin ve paylaşmanın ayı olan ramazanda da vatandaşların yanında olmaya devam etti.

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran’ın önderliğinde hayırsever vatandaşlar için ramazan ayı münasebetiyle hazırlanan yaklaşık 3 bin besin kolisinin dağıtımı Ramazan Bayramı öncesinde tamamlandı.

Nevşehir’deki mahallî esnaflardan temin edilen ve içerisinde makarna, pirinç, bakliyat, şeker, tuz, çay, yağ üzere temel besin gereçlerinin bulunduğu besin paketleri, Nevşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla Münasebetler Müdürlüğü Turkuaz Masa gruplarınca ramazan ayı boyunca mahallelerde kapı kapı dolaşılıp, daha evvel gelir tespitleri yapılan muhtaçlık sahibi ailelere ulaştırıldı.

Ayrıca, Nevşehir Belediyesi Turkuaz Masa’da kaydı bulunan ve sistemli olarak ziyaret edilerek çeşitli yardımlarda bulunulan, muhtarlıklar aracılığıyla belediyeye bildirilen yahut şahsen yardım talebinde bulunan dar gelirli, fakir, engelli ve yardıma muhtaç ailelere 37 bin adet ekmek fişi dağıtıldı.

Gerçekleştirilen yardımlardaki katkılarından ötürü Nevşehirli hayırsever iş beşerlerine teşekkür eden Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi olarak gereksinim sahipleri ile hayırseverler ortasında köprü olmayı bundan sonrada sürdüreceklerini kaydetti.

Ramazanda yardımlaşmanın ve paylaşmanın kıymetini vurgulayan Lider Savran, “Kimsesizlerin kimsesi olmaya, vatandaşlarımızın muhtaçlık ve taleplerini karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

NEVŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HATAY’A 4 BİN BESİN KOLİSİ

Nevşehir Belediyesi, ramazan ayında asrın felaketinde en fazla yıkımın yaşandığı bölgelerden biri olan Hatay’daki depremzedeleri de unutmadı.

Kahramanmaraş merkezli zelzelenin çabucak akabinde tüm üniteleriyle seferber olan ve sarsıntıdan etkilenen birçok vilayette çalışma yürüten Nevşehir Belediyesi, depremzedelere dayanışmayı ramazan ayında da sürdürdü. Bu kapsamda Nevşehir Belediyesi kardeş kent olduğu Hatay’daki depremzedeler için, içerisinde temel besin hususlarının bulunduğu 4 bin besin kolisi hazırladı. 3 tır ve bir kamyon dolusu besin kolileri Hatay’da, AFAD, Kızılay ve Antakya Belediyesi uyumunda kentteki depremzedelere dağıtıldı.

Nevşehir Belediyesi olarak yılın her ayında her vakit gereksinim sahibi vatandaşların yanında olduklarını ve her yıl Nevşehir’deki muhtaçlık sahiplerine binlerde besin kolisi dağıttıklarını belirten Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, “Bu yıl depremzede kardeşlerimizi de düşünerek dayanaklarımızı artırdık.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu