OPET Genel Müdürü Özgür Kahramanzade Bayan Gücü Sohbetleri’nin konuğu oldu

OPET’in YouTube kanalında hayata geçirdiği Rahşan Gülşan’la “Kadın Gücü Sohbetleri” devam ediyor. OPET Genel Müdürü Özgür Kahramanzade’nin konuk olduğu yeni kısımda, markanın bayan istihdamına verdiği değer ve sürdürülebilirlik faaliyetleri ile zelzele felaketi sırasında yapılan çalışmalar ele alındı. Kahramanzade, Bayan Gücü Projesi kapsamında afet bölgesinde ikamet eden yahut bölgeden farklı lokasyonlara göç eden bayanlara istihdam önceliği sağlandığını belirtti. 

OPET Genel Müdürü Özgür Kahramanzade, “Rahşan Gülşan ile OPET Bayan Gücü Sohbetleri” serisinin bu ayki konuğu oldu. Özgür Kahramanzade, mesleğin cinsiyeti olmadığı anlayışını topluma yayma amacıyla yürütülen Bayan Gücü Projesi kapsamında, OPET’in YouTube kanalında yayınlanan programda, deprem felaketinin akabinde alınan aksiyonları anlattı. OPET’in zelzelenin birinci anından itibaren, bölgenin akaryakıt muhtaçlığını karşılamak için tam gücüyle çalıştığını vurgulayan Kahramanzade, “Koç Holding Kriz Uyum Merkezi ve AFAD yetkilileri ile koordineli bir halde bölgedeki kamu kuruluşlarından bize talep olarak gelen her türlü yakıt muhtaçlığını karşıladık” dedi. 

OPET’in eser ve hizmetleri ile birlikte toplumsal sorumluluk şuuru ile öne çıkan bir şirket olduğunu vurgulayan Kahramanzade, “Depremde de dayanaklarımızı toplumsal sorumluluk vizyonumuz doğrultusunda hayata geçirdik. Sarsıntı bölgesinde, yolda kalan vatandaşlarımıza gezici istasyonlarla dayanak verdik. Bölgedeki hastanelerin, kamu kuruluşlarının yakıt muhtaçlıklarını karşıladık. Taşınabilir tuvaletler, besin ve ısıtıcı üzere materyalleri süratle ulaştırarak halkımızın yanında olduk. Ramazan ayı boyunca da bölgede iftar çadırlarımızı kurduk. Ayrıyeten Koç Holding ile 5000 konteynerden oluşan konteyner kentler kurulması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu uzun bir süreç. Bölgede hayat alanları kurmak, insanlarımızın gereksinimlerine karşılık verebilmek çok kıymetli. Biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“İSTASYONLARIMIZDA SARSINTIDAN ETKİLENEN BAYANLARIN İSTİHDAMINA ÖNCELİK VERİYORUZ”

Özgür Kahramanzade OPET’in sürdürülebilirlik ve bayan istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarına da değindi. Kahramanzade şu sözleri kullandı: “2018 yılından bu yana yürüttüğümüz Bayan Gücü Projesi, erkek işi olarak görülen akaryakıt dağıtım kesiminde değişim gayesiyle başlatıldı. Proje başladığında istasyonlarımızda bayan çalışan oranı %8 düzeyindeydi. Bugün 1500 olan bayan çalışan sayımız 3000’i, %8 olan bayan çalışan oranımız %20’yi aştı. Türkiye’nin 81 vilayetinde istasyonlarımızda Bayan Gücü Projesi kapsamında bayan çalışma arkadaşlarımızın varlığı bizlere gurur veriyor. Sarsıntıdan etkilenen bölgelerde bayan istihdamına daha çok kıymet veriyoruz. Kelam konusu bölgede toplam 265 istasyonumuz var. Bu istasyonlarda bayan çalışanların artması için her türlü dayanağı sağlıyoruz. Zelzele bölgesi dışındaki vilayetlere göç eden bayanlar için de istihdam konusunda öncelik veriyoruz” dedi. 

Sürdürülebilirlik konusunda en büyük sorumluluğun şirketlere düştüğünü kaydeden Kahramanzade, “OPET olarak yenilenebilir güç dönüşümü amacımızı gerçekleştirmek üzere yatırımlara başladık. 2015 yılında Mersin Terminalimize birinci güneş gücü santralini kurduk. Şu anda ülke çapında yer alan terminallerimizin tükettiği elektrik ve harcadığı gücün iki katını karşılayacak güneş gücü santralleri kuruyoruz. Yalnızca yenilenebilir güç değil, birebir vakitte alternatif güçler konusunda da çalışmalarımız var. OPET olarak sürdürülebilirlik konusunda geleceğe dönük projelerimizi planlıyoruz” diye konuştu.    

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu