Pak dünya için pak güç periyodu

Yenilenebilir güç ve güç teknolojileri markası YEO, 22 Nisan Dünya Günü’nde daha yaşanılabilir bir dünya için güç teknolojilerine dikkat çekiyor. Yeşil hidrojenden batarya depolama sistemlerine, rüzgar ve güneş gücünden atık su arıtma sistemlerine farklı alanlarda enerji dalında sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla 30’dan fazla ülkede çözümler sağlıyor

 

Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde sürdürülebilir güç projeleri üreten YEO Teknoloji, daha yaşanabilir bir dünya için çalışmaya devam ediyor. YEO, dünya genelinde etraf problemlerine dikkat çekmek hedefiyle kutlanan 22 Nisan Dünya Günü’nde güç kesiminde sürdürülebilirliğe dikkat çekiyor. YEO, yeşil hidrojenden batarya depolama sistemlerine, rüzgar ve güneş gücünden atık su arıtma sistemlerine farklı alanlarda güç dalında sürdürülebilirliği sağlamak maksadıyla 30’dan fazla ülkede tahliller sağlıyor. YEO Teknoloji, doğal kaynakları korurken pak bir gelecek için çalışmalaını hızlandırıyor:   

Yeşil hidrojen için çalışıyor

YEO Teknoloji, Türkiye’yi yeşil dönüşümde üst sıraya taşıyacak hidrojen çalışmalarına ağırlaşıyor. YEO Teknoloji, yenilenebilir güçle yeşil hidrojen üretmek üzere tahliller sunmak için çalışıyor. Türkiye’de bu alanda çalışmalar yürüten YEO Teknoloji, Avrupa pazarı için de Almanya’da YEO Hidrojen isimli iştirakini kurdu. 

Batarya üretim tesisi kuruyor

YEO Teknoloji, tekrar teknolojiyi kullanacağı teşebbüsü olan Reap Batarya Teknolojileri projesini geçtiğimiz yılın sonunda hayata geçirdi. Güç depolama tahlilleri geliştirmek ve üretmek üzere kurulan Reap Batarya Teknolojileri, Reap Battery markasıyla pak ve dijital güç dönüşümünü desteklemek için çalışacak. Bu amaçla Net Sıfır İklim amaçlarına ulaşılmasını sağlamak için yıllık 1 GWh’lik güç depolama sistemi üretecek bir tesis inşa edilecek. 

10 bin metreküp suyu geri kazanılacak

‘Daha pak bir dünya mümkün’ sloganıyla yenilenebilir güç ve mühendislik projeleri üreten YEO Teknoloji, Kosova’da üstlendiği atık su arıtma tesisini muvaffakiyetle tamamlayarak teslim etti. Yakova kentindeki Atık Su Arıtma Tesisi ile günde 10 bin metreküplük su tabiata geri kazandırılacak.

Hibrid projeler geliştiriyor

YEO Teknoloji, birden çok yenilenebilir güç sistemini bir ortaya getiren hibrit tahlillerle daha pak bir gelecek için projeler üretiyor. Mevcut elektrik santrallerine güneş yahut rüzgar gücünü entegre ederek hibrit sistemlerle kurumları karbonsuz bir geleceğe taşıyan YEO, Türkiye’de bu alanda büyümeye devam ediyor. 

Çevre dostu HES teknolojisi 

YEO, iştirakleriyle de etraf dostu teknolojiler üretiyor. Ortağı olduğu Mikrohes şirketiyle büsbütün etraf dostu olan yenilenebilir bir güç sistemi sunuyor. Arşimet Burgusu türbiniyle düşük debi ve düşü olan sularda güç üretilebiliyor. Tabiat ve balık dostu olan sistem, bulunduğu bölgenin istikrarını bozmayan sıfır karbonlu bir sistem olarak bu alanda geleceğin teknolojisi olarak gösteriliyor.

Yapay zekayla katot üretimi

YEO, yerli bir teşebbüs olan ve kısa müddette kıymetli teknolojik çalışmalara imza atan Ni-Cat Batarya Teknolojileri’yle de iştirak yapıyor. Bataryalar için yapay zeka takviyeli yeni jenerasyon katot üretimi ve Ar-Ge çalışmaları yapan Ni-Cat ile YEO, Türkiye’de ve dünyada öncü bir duruma ulasmayı hedefliyor. Üretilen katot, güç depolama ve elektrikli araçlar için yeni kuşak bataryaların üretilmesinde kullanılıyor.

8 milyon ağaç kadar yarar sağladı

‘Temiz ve yaşanabilir bir dünya bizce mümkün’ mottosuyla çalışan YEO, 2022 yılında 150 MW’ın üstünde arazi ve çatı GES santrali kurdu. Bu sayı 8 milyon ağacın azalttığı emisyona denk geliyor.  

Daha pak bir dünya için

Enerji ve dijital dönüşüme yönelik tek noktadan entegre tahliller sunduklarını vurgulayan YEO Teknoloji CEO’su Tolunay Yıldız, “YEO Teknoloji olarak sürdürülebilir bir dünya için çalışmaya devam ediyoruz. YEO Teknoloji olarak maksadımız, doğal kaynakları korumak ve gelecek jenerasyonlara daha pak bir dünya bırakma gayesine yöneliktir. Yenilikçi teknolojileri kullanarak, dünya çapında güç kesimindeki rolümüzü güçlendirerek yolumuza devam ediyoruz. Hem Türkiye hem de Avrupa’da pak güç projeleri yürütüyoruz. 3 kıtada 30’un üzerinde ülkede 225’ten fazla projeyle Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika’da dünyanın her noktasına güç ve endüstriyel tahliller ulaştırıyoruz. Emisyonların azaltılması ve dekarbonizasyon için teknolojiyi kullanmaya devam edeceğiz” diyor.   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu