PFDK’ya Sevk Edilen Futbolcular Belli Oldu! İşte Detaylar

PFDK’ya sevk edilen futbolcular! Süper Lig’in 30. haftasında oynanan Trabzonspor – Fenerbahçe maçı sonrasında PFDK sevkleri duyuruldu. Kimler PFDK’ya sevk edildi? İşte, PFDK’ya sevk edilen futbolcular!

Trabzonspor, saha olayları ve talimatlara uymayan davranışlar sebebiyle PFDK’ye sevk edilirken, takımın yardımcı antrenörü Egemen Korkmaz “Kavgası” nedeniyle PFDK’ye sevk edildi. Fenerbahçe’de futbolcular Bright Osayi Samuel, Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat ile birlikte görevliler Kürşat Çiftlik ve Okan Özkan PFDK’ye sevk edildi. Bu isimler arasından Osayi Samuel, Jayden Oosterwolde ve Kürşat Çiftlik “Kavgalar” nedeniyle; İrfan Can Eğribayat ve Okan Özkan ise “Kavgası” sebebiyle PFDK’ye sevk edildi. Ayrıca, Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat’ın sevkine “Sportmenliğe aykırı hareket” madde de eklendi.

Olaylı maçın ardından bireysel olarak sevk edilen isimlerin tamamı 45. maddeden sevk edilmiştir. Disiplin Talimatına göre, bu isimler 3 ila 5 maç men cezası alabilirler. Ayrıca, Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat 36. maddedeki sportmenliğe aykırı hareketten de ceza alabilirler.

Disiplin Talimatı’nın 45. ve 36. maddeleri, futbolculara, yöneticilere ve diğer kişilere cezalar ve para cezaları hakkında detaylı bilgi vermektedir. Futbolun sportmenliğine zarar veren davranışlar için cezaların uygulanacağı belirtilmiştir. PFDK’ya sevk edilen futbolcuların cezaları kurallara göre belirlenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu