Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in Çalışmaları Bir Kere Daha Ayakta Alkışlandı!

İSTEK Vakfı’nın 38’inci kuruluş yıl dönümünde düzenlenen merasimde, Amerikan Cerrahlar Birliği tarafından “Yüzyılın Beyin Cerrahı” olarak isimlendirilen Prof. Dr. Gazi Yaşargil’e, Yeditepe Üniversitesi’ndeki son 10 yıllık çalışmaları için altın rozet takdim edildi.

İstanbul Eğitim ve Kültür (İSTEK) Vakfı’nın kuruluş yıldönümü Yeditepe Üniversitesi’nin yerleşkesinde düzenlenen merasimle kutlandı. Kurum bünyesinde 10, 20 ve 30’uncu yılını dolduran tüm çalışanlara, İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Lideri Bedrettin Dalan, İSTEK Eğitim İdare Şurası Lideri Barış Dalan ve Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl tarafından altın rozetleri takıldı. 

Prof. Dr. Gazi Yaşargil Yeni Kitabının Muştusunu Verdi!

Yüzlerce bilim beşerinin yetişmesini sağlayan, binlerce hastaya hayat veren Prof. Dr. Gazi Yaşargil, beynin yapısıyla ilgili yeni çalışmalarının olduğunu belirterek, bu çalışmaların kısa müddet içinde kitap olarak yayınlanacağı muştusunu de verdi. Yeditepe Üniversitesi çatısı altında gerçekleştirdiği tüm çalışmalardan gurur duyduğunu belirterek, Sn. Bedrettin Dalan ve Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl’e kendisine tanıdıkları imkanlar için teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu