QTerminals Antalya’dan kız çocukları için LİDAV’a dayanak

LİDAV’ın kız çocuklarının eğitimi ve meslek edinmeleri için oluşturduğu yardım fonuna dayanak veren birinci firma QTerminals Antalya oldu

QTerminals Antalya, toplumsal sorumluluk projelerine takviyelerini sürdürüyor. 6 Şubat’ta yaşanan zelzele felaketinde, birinci günden beri depremzedelerin yanında olan QTerminals Antalya, yardımlarına sürat kesmeden devam ediyor. Ramazan ayında, Liman-İş Sendikası işbirliği ile depremzedelerin gereksinimlerini karşılamak için ramazan kolisi takviyesinde bulunan QTerminals Antalya, kız çocuklarının eğitimi ve meslek edinmeleri için LİDAV’ın (Liman Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı) oluşturacağı yardım fonuna dayanak veren birinci firma oldu. 

QTerminals Antalya, kız çocuklarının eğitimi, meslek edinmeleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği fikrinin güçlendirilmesi hedefiyle toplumsal sorumluluk projelerine takviye olmaya devam ediyor. 6 Şubat’ta yaşanan sarsıntı felaketinde, afet bölgesinde yaşayanlara birinci günden beri takviye veren QTerminals Antalya, ramazanda Liman-İş Sendikası işbirliği ile depremzedelere ramazan kolisi yolladı. LİDAV’ın yardım fonuna takviye veren birinci firma olma özelliği taşıyan QTerminals Antalya, kız çocuklarının eğitim muhtaçlıklarını karşılayıp meslek sahibi olmalarına katkı sağlayacak. 

QTerminals Antalya bayanların ekonomik bağımsızlığını kazanmasını amaçlıyor

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, LİDAV ile güçlerini birleştirdiklerine vurgu yaparak “QTerminals Antalya olarak LİDAV ile birlikte başta kız çocukları olmak üzere, gençlerimizin eğitim hayatlarını desteklemek üzere toplumsal projeler oluşturmak istiyoruz. Takviye olduğumuz projelerle, kız çocuklarımızın üniversite eğitimleri de dâhil olmak üzere burs almalarını amaçlıyoruz. LİDAV’ın kız çocuklarının eğitim gereksinimlerinin karşılaması ve nitelikli bayan istihdamına biz de takviye vererek toplumsal farkındalık şuurunun gelişmesine de katkı sağlamak istiyoruz” tabirlerini kullandı.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu