Samsung ses sistemleri pazar hissesi bakımından 9 yıldır dünyanın doruğunda

Samsung’un soundbar alanında pazar hissesi bakımından dünya liderliği, bağımsız pazar araştırma şirketi FutureSource Consulting tarafından yayımlanan raporla bir sefer daha tescillendi. Rapora nazaran 2022 yılında yüzde 20’nin üzerinde pazar hissesi eden Samsung, böylece 9 yıldır üst üste dünya genelindeki soundbar pazarının tepesine yerleşmiş oldu. 

Samsung Electronics Co. Ltd. (“Samsung”), bağımsız pazar araştırması şirketi FutureSource Consulting tarafından 28 Şubat 2023 tarihinde yayımlanan rapora nazaran pazar hissesi bakımından dünya soundbar pazarının bir sefer daha başkanı olarak gösterildi. FutureSource Consulting tarafından yayımlanan rapora nazaran, Samsung’un global soundbar pazar hissesi yüzde 20,2 oldu. 2022 yılında global soundbar dalı genelindeki toplam satış hacminin yüzde 18,4’ü Samsung’a ilişkin. Bu bilgiler ışığındaki rapora nazaran Samsung, pazar hissesi bakımından 9 yıl üst üste global soundbar pazarının tepesinde yer aldı.  

Samsung ses sistemlerinin farkı

Premium Q serisinin de dâhil olduğu Samsung ses sistemleri; güçlü, sürükleyici ve gerçeğe en yakın ses kalitesini sunmak üzere titiz bir uzmanlıkla tasarlandı. Samsung marka ses sistemleri tıpkı vakitte şık ve çağdaş dizaynıyla TV’lerle ahenk sağlıyor. Bilhassa SpaceFit Sound üzere özellikleriyle kullanıcılardan ve eser yorumculardan tam not alan Samsung ses sistemleri, özel olarak geliştirilmiş ses tecrübesiyle kullanıldığı yerin akustiğine uygun ses ayarlarını sunabiliyor. 

Samsung ses sistemleri, dalın önde gelen kurumlarından da takdir topladı

Samsung marka ses sistemleri daha evvel kesim uzmanları ve sektörel yorumculardan da övgüler almıştı. AVForums, Samsung’un HW-Q990B soundbar eserlerini 2022 yılında ‘Sınıfının En İyisi’ mükafatına layık görürken, Newsweek mecmuası ise HW-S800B soundbar’ların ‘kompakt yapısına karşın etkileyici ve yeri dolduran bir ses sunduğu’ değerlendirmesinde bulunmuştu. Bu yıl Samsung, soundbar eserlerini kullanıcıların ve konutta sinema tutkunlarının gönlünü fethetmek için geliştirdiği çarpıcı sinematik ses kalitesi ve premium ses özellikleriyle daha da ileri taşıyor.

Samsung’un HW-Q990C model soundbar’ları, markanın amiral gemisi Q Serisi ses sistemleri ortasında yer alıyor. Etkileyici 11.1.4-kanallı konseyimi ve Dolby Atmos ses özelliği ile dikkat çeken seri, Samsung eserleri ortasında en gerçekçi ses tecrübesini sunuyor. En yeni ‘Q-Symphony 3.0’ özelliği, ses kanallarını ve ses ögelerini tahlil edip işleyerek, hem TV hem de soundbar üzerinden senkronize bir dinleme tecrübesi sunuyor. Ayrıyeten SpaceFit Sound Pro özelliğiyle bulunduğu yerin akustik özelliklerine ahenk sağlayacak biçimde ses ayarı yapabiliyor. Game Mode Pro özelliğiyse sesi, oyun çeşidine nazaran optimize ederek oyun oynarken sesleri çok daha gerçekçi bir biçimde sunuyor. 

Samsung Electronics Görsel Ekran Ünitesi Lider Yardımcısı Cheolgi Kim, hususla ilgili değerlendirmesinde “Samsung olarak müşterilerimize, onların daima değişen muhtaçlıklarını karşılayabilen kesim öncüsü konut ve cümbüş tecrübesi vadediyoruz. Samsung marka ses sistemleri, Samsung TV’lerle harika bir ahenk yakalıyor. Böylelikle, sinematik ses kalitesinin, akıllı ses ve daha düzgün ilişki özellikleri ile gerçekçi ve sürükleyici dinleme tecrübesini yaşatıyor.”

FutureSource’a nazaran dünya soundbar pazarı geçtiğimiz üç yılda yüzde 5,7’lik bir büyüme sergiledi. Pazarın 2022’deki toplam satışları 23,16 milyon adet olarak kaydedilirken, 2025 yılında bu sayının 26 milyona ulaşması bekleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu