Şanlıurfa Belediye Başkanı Kim Oldu? İşte 2024 Yerel Seçim Sonuçları!

Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan 31 Mart Şanlıurfa Yerel Seçim sonuçlarına göre, Şanlıurfa Belediye Başkanlığı için yapılan yarışta Yeniden Refah Partisi’nin adayı Mehmet Kasım Gülpınar birinci oldu. AK Parti’nin adayı Zeynel Abidin Beyazgül’ün karşısında üstünlük sağlayan Gülpınar, ‘%38,87’ oy alarak belediye başkanı seçildi. Şanlıurfa’da gerçekleşen seçimde Yeniden Refah Partisi’nin zaferi netleşti.

Seçim sonuçları 31 Mart Pazar günü saat 17:00’de sandıkların kapanmasının ardından hemen sayılmaya başlandı. AK Parti adayı Zeynel Abidin Beyazgül “%33,64” oy alırken, Yeniden Refah Partisi adayı Mehmet Kasım Gülpınar ise “%38,87” oy oranına ulaştı.

Mehmet Kasım Gülpınar, 1969 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Gülpınar, öğretmenlik, muhabirlik ve danışmanlık gibi çeşitli görevlerde bulundu. AK Parti’den 24., 25., 26. ve 27. dönem Şanlıurfa milletvekili seçilen Gülpınar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çeşitli görevler üstlendi. Fransızca, İngilizce, Kürtçe, Arapça ve Farsça dillerini iyi derecede bilen Gülpınar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

2024 Şanlıurfa Yerel Seçim sonuçları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için Haberler.com’un Seçim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu