Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı Ramazan Bayramı sebebiyle bir ileti yayımladı

Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama iletisi  yayımladı. Lider Pekyatırmacı bildirisinde “Bayramların toplumsal birlikteliğin sağlandığı, sevginin, hürmetin ve müsamahanın pekiştiği, insan alakalarının güçlendiği özel günler olduğunu” tabir etti.

Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı Ramazan Bayramı sebebiyle bir bildiri yayımladı. Birlik, beraberlik ve yardımlaşma hissinin en hoş örneklerini milletçe yaşadıkları bir Ramazan ayını daha geride bıraktıklarını tabir eden Lider Pekyatırmacı iletisinde şu görüşlere yer verdi;

“Mübarek Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken sevgimizi, mutluluğumuzu paylaşma ve bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Bir ay boyunca Cenabı Allah’ın isteğini kazanmak için tuttuğumuz oruçlardan sonra, bayram günlerine kavuşmanın memnunluğu içerisindeyiz. Bayramlar, insanı insan yapan pahaların ağır olarak yaşandığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve hürmetin arttığı, kardeşlik ve dostluk hislerinin ön plana çıktığı herkesin birbirine müsamahayla baktığı en hoş vakitlerdir. Bu özel günlerde gönül kapılarımızı sonuna kadar açmalı, şefkat ve merhamet ellerimizi birbirimize uzatmalıyız.

Kahramanmaraş merkezli zelzele nedeniyle bu yıl Ramazan Ayını buruk karşıladık. Lakin devlet ve millet  dayanışması sarsıntı periyodunda olduğu üzere Ramazan ayında da en güçlü biçimde sürdü. Mübarek Ramazan ayının rahmeti millet olarak sergilemiş olduğumuz dayanışmayı daha da güçlendirdi. Her fırsatta Konya’mızda olduğu üzere sarsıntı bölgesinde de depremzede kardeşlerimizle bir ortada geldik ve bundan sonra da onların her vakit yanındayız. Bayramda da depremzede vatandaşlarımızı unutmayarak  paylaşma hissini doyasıya yaşayacağız.

Bu his ve kanılarla; tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Bayramın kentimize, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa, sıhhat, huzur, memnunluk ve rahmet getirmesini dilerim.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu