Selman Okumuş kimdir? – Elips Haber

[ad_1]

Selman Okumuş kimdir? Selman Okumuş nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Selman Okumuş’un kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Selman Okumuş kimdir? Selman Okumuş kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Selman Okumuş’un biyografisini haberimizde derledik…

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1991 yılında hafızlık eğitimini tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2003-2005 yıllarında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme, Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı’nda İngilizce yüksek lisans yaptı. 2005-2007 yıllarında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı’nda Din Eğitimi Yüksek Lisansını yaptı. Yine aynı yıllarda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı. 2005-2008 yıllarında İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi Müftülük ve Vaizlik İhtisas Bölümü’nde eğitim aldı. 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nü bitirdi. 1997-2012 yıllarında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda İmam-Hatip olarak görev yaptı.

Salih Korkmaz kimdir?

Salih Korkmaz kimdir?

Radyo ve televizyonda farklı kanallarda birçok program yaptı. Dünya Kur’an Okuma yarışmalarında birincilikler kazandı. Ayrıca Uluslararası Kur’an okuma yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. Kur’an-ı Kerim ve Yüce Meali, Sesli Yasin-i Şerif, Kur’an’a İlk Adım Elif Ba adlı kitapları yayınlandı. Halen iletişim, yönetim danışmanlığı yapmakta ve Kur’an eğitimi vermektedir. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve İletişim Çalışmalarında Doktora eğitimi tez aşamasında devam etmektedir. İngilizce, Arapça ve Osmanlıca bilmektedir.

Selman Okumuş 2002 yılında, Fatih Camii avlusunda, bir kişiyi silahla vurduktan sonra kaçmaya çalışan silahlı saldırganı durdurmak isterken kurşunlara hedef oldu. Ağır yaralanan Okumuş, uzun süre hastanede tedavi gördü.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu