Sıddık Yıldırım kimdir?  – Elips Haber

[ad_1]

Celalettin Martin kimdir?

Celalettin Martin kimdir?

Sıddık Yıldırı kimdir? Sıddık Yıldırım nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Sıddık Yıldırım’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Sıddık Yıldırım kimdir? Sıddık Yıldırım kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor.  Sıddık Yıldırım’ın biyografisini haberimizde derledik…

Sıddık Yıldırım kimdir?

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) “Diyanet’in ataşesi ‘Atatürk’e teşekkür etmeliyiz’ dedi görevden alındı” haberinin gerçeği yansıtmadığını, haberle ilgili hukuki yollara başvurulacağını bildirdi.

   

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetenin yazılı nüshasında ve internet sitesinde, “Diyanet’in ataşesi ‘Atatürk’e teşekkür etmeliyiz’ dedi görevden alındı” başlığıyla, gerçeği yansıtmayan ifadelerin yer aldığı bir habere yer verildiği belirtildi.

Almanya’da Frankfurt Başkonsolosluğu nezdinde Din Hizmetleri Ataşesi olarak üç yıl süreyle görevlendirilen ve bu görevine 6 Ağustos 2018’de başlayan Sıddık Yıldırım’ın görev süresinin 6 Ağustos 2021’de sona erdiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Akabinde Başkanlık makamı oluru ile görev süresi uzatılan Sıddık Yıldırım, 5 Kasım 2022 tarihi itibarıyla yurt içi görevine dönmüştür. Görüldüğü üzere Sıddık Yıldırım’ın, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ettiği gerekçesiyle ataşelik görevinden alındığı iddiası, tamamen yalandır. Yıldırım, yurt dışı görev süresinin sona ermesinin ardından vaiz olarak kurumumuz bünyesinde görevine devam etmektedir. Gazetenin yalan haberiyle ilgili olarak Başkanlığımız tarafından hukuki yollara başvurulacaktır.”

Konya Çumra Müftülüğü vaizliğini de yapan Sıddık YILDIRIM Frankfurt ateşeliğine atanmıştı. 

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu