Sinan Akçıl: “Şarkı söyledikten sonra hak ettiğim pahası gördüm”

Sinan Akçıl ve Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, Kadir Çetin’in “KafADA Sorular” isimli YouTube programına konuk oldu. Kuşadası’ndan gerçekleşen programda samimi açıklamalar yapıldı.

 

ŞARKI SÖYLEMESİN DİYENLER TRENDLERE BAKSI

Kadir Çetin’in Hadise müzik söylemene karşı çıkmıştı demesi üzerine Sinan Akçıl “Bitmiyordu bu Hadise konusu” diyerek, “evet o denli bir şey olmuştu düzgün hafıza bravo, şimdide o müzik söylememi istemeyenler trend 1 listelerine baksınlar” dedi.

ŞARKI SÖYLEDİKTEN SONRA HAK ETTİĞİM PAHASI GÖRDÜM

Sinan Akçıl müzik söyledikten sonra hayatında ne değişti sorusuna “Türkiye’de şöyle bir şey var. Sibel Can müzik söylüyorsa şarkıyı Sibel Can yazmış bestelemiş zannediyor Türk halkı, art plana bakmıyor. Solist olduktan sonra “aa bu müzik da mı senindi” diyorlar. Müzik söylemeye başladıktan sonra geçmişte yaptığım işlerde bedel görüyor. Hande Yener’in gazlamasıyla 2011’de bu adımı atmamış olsaydım ne bu kadar kıymet görürdüm, ne sokakta bana karşı bu kadar sevgi olurdu.

İZEL VE HANDE YENER İKİ DÖNÜM NOKTAM

Kadir Çetin’in dönüm noktan ne oldu sorusu üzerine Sinan Akçıl, “Sezen Aksu’nun Kanlıca’daki yalısından ayrıldıktan sonra İzel’in bütün albümünü 19 yaşındaki bana güvenip teslim etmesi 1. dönüm noktam oldu. 2. dönüm noktam ise Hande Yener’in bana “Atma” müziğini birlikte söyleyelim demesi ile şarkıcılığa adım atmam oldu.” dedi.

 

KAZANOVA YAFTASINDAN RAHATSIZIM

ilişkilerimle gündemde olmaktan çok sıkılıyorum. Üzerimdeki kazanova yaftasından rahatsızım. Benim yüz katım beşerler var lakin anılmıyorlar. Özel hayatım ile gündemde olmak istemiyorum. Zira gelecekte vatanım için siyasete atılmak istiyorum.

MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYORUM

Şimdi müzik üzerine mesleğim olabilir lakin ülkem için insanlara dokunmak istiyorum ve genç yaşımda önümüzdeki 5-10 yıl içinde ben de milletim için siyasete girip, milletvekili olmak istiyorum. Hayalimde özgür, iki nokta üst üste parantez formunda gülümseyen, keyifli ve rakiplerine karşı güçlü bir Türkiye var.

 

KIRMIZI IŞIKTA LÜKS OTOMOBİLİMLE DURUP OTOBÜSTEKİLERİ GÖRÜNCE MAKUS OLDUM

Şöhretten birtakım vakitlerde sıkılmaya başladım. Makus bir anımda bile gülmek zorunda kalmak, memnunmuş üzere görünmek beni sıkıyor. Mesela çok lüks bir otomobil kullanmak istemiyorum, dikkat çekmek istemiyorum. Evvelden çok lüks bir otomobilim vardı kırmızı ışıkta durdum, yandaki otobüsteki insanları görünce kendimi çok berbat hissettim. Bu stil sınırlamalarda geliyor şöhretle aslında. Bi gün sokağa çıkıp bir şeyler yemek meskene gelmek istiyorum, beni kimse tanımasa bugün de diyorum bazen. Fakat bazen de şöyle bir şey de oluyor, yurtdışına çıktığımda 1 hafta oh be diyorum. 2. hafta tanınmamakta makûs hissettiriyor. O yüzden insan tanındığı yere egosal olarak dönmek istiyor. Radyoda müziğimi duyuyorum elimi kalbime koyup şükrediyorum, hala beni seviyorlar, ya bir gün istemezlerse yaptıklarımı diye düşünüp, iyiki varlar diyorum.

ANNEM RUS DEĞİL

Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel son günlerde kimi haber sitelerinde çıkan “Sinan Akçıl’ın annesi Rus” haberini Sinan Akçıl’a sordu. Sinan Akçıl: “Çok güldüm bu habere. Annem Bakırköy İstanbul doğumlu. Rus Değil. Çok merak ediliyorsa anneannem Selanik göçmeni” diye yanıtladı.

AVUKATLAR NEDEN SİYASETTE ÇOK?

Kendisi de avukat olan Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, “Mesleğin formasyonu gereği devletin sistemi, siyasal tertip üzere formasyon ile yetiştikleri için siyasete bir müddet sonra ilgi artıyor. Hitabet gücü de avukatlarda yüksek olduğu için kendileri de siyasette kelam sahibi olmak istiyorlar.” demesi üzerine Sinan Akçıl “Başkanım üzere yatırımlara takviye veren, ilçeyi büyütmek üzere işler olunca, bunu istemeyenler kıskanıyor olabilir. Siyasette avukatların olması, kendime avukat olarak gereksinimim olabilir diyedir” diyerek esprili bir cevap verdi.

 

İNSANLAR 2 YIL SONRA BOZULAN ASFALTA ALIŞMIŞ

Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel: “Ben yaşadığım çevreyi güzelleştirmek, hakettiği pahası görmesi için çabalamak için belediye lideri oldum. Belediye tesislerinde kendi yemediğin şeyi kimseye servis etme mottomuz var. Evimdeki peyzajı ilçemize de uyarlıyorum. Kaliteli gereçler ile vatandaşa hizmet ediyorum. Beşerler alışmış, bir asfalt atılıyor 2 yıl sonra bozuluyor. Kalitenin bir maliyeti var. Ben bir şeyi yapmış olmak için değil, yapılsın kaliteli olsun sonra oraya dönüp 30 yıl bakılmasın istiyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu