Skywell Yeni Üstün Şarj Teknolojisiyle 5 Kat Daha Süratli Şarj Mühleti Sunuyor

Skywell’i Üreten Teknoloji Firması Skyworth 4C muhteşem süratli şarj teknolojisini dünyaya tanıttı

Uluslararası Şangay Araba Fuarı’na katılan Çin’in en büyük teknoloji firmalarından Skywell’in üreticisi Skyworth, teknolojik donanımlarla ürettiği Skywell model elektrikli araçların dolum mühletini minimuma indiren 800V+4C harika süratli şarj teknolojisini tanıttı. Araçları 0’dan yüzde 80 doluluğa 7,5 dakikada ulaştıran 4C harika süratli şarj teknolojisi, Skywell’ler ile fosil yakıtlı arabalar ortasındaki dolum müddeti farkını neredeyse ortadan kaldırıyor. 

Elektrikli araç sanayisinin gelişimine liderlik etme misyonuyla hareket eden Çin merkezli Skywell’i üreten teknoloji şirketi Skyworth, geliştirdiği üstün süratli şarj teknolojisiyle, 2023’ün en büyük araba fuarı olan Şangay Milletlerarası Araba Fuarı’ndaki yerini aldı. Özellikle elektrikli otomotiv dalının rekabet alanı haline gelen fuarda 800V+4C üstün süratli şarj teknolojisini tanıtan Skyworth, Skywell eserlerinde yeni bir teknoloji sunarak kesimin en büyük sorunu olarak gösterilen uzun süren şarj dolum sorununu ortadan kaldırıyor. 

Günümüz teknolojisine nazaran 5 kat daha süratli şarj etme imkânı sağlıyor

Ulu Motor distribütörlüğünde Türkiye ve Avrupa’da satışa sunulan 642 kilometre menzilli Skywell araçlarını şarj ederken 0’dan yüzde 80 doluluk oranına ulaşmasını 7,5 dakikaya düşüren Skyworth, fosil yakıtlı araçlar ile elektrikli araçların dolum mühleti ortasındaki farkı neredeyse sıfıra indiriyor. Günümüz teknolojisiyle yüzde 30’dan yüzde 80 doluluk oranına yaklaşık 40 dakikada ulaşabilen Skywell ET5 modeli, yeni 4C harika süratli şarj teknolojisi sayesinde yalnızca 7,5 dakikada 500 kilometre menzil yapacak kadar dolum gerçekleştirebilecek. Böylelikle araçlar, mevcut duruma nazaran 5 kat daha süratli şarj edilebilecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu