Soyer depremzedelerle sahurda buluştu “Yerinize kendimi koyarak elimden ne geliyorsa yapacağım”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 11 vilayette yıkıma neden olan 6 Şubat sarsıntısının akabinde eski Hilton Oteli binasında konuk edilen depremzedelerle sahurda bir ortaya geldi. Depremzedelerin isteklerini dinleyen Lider Tunç Soyer, “Sizin yerinize kendimi koyarak elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 kentte yıkıma neden olan 6 Şubat sarsıntılarının akabinde İzmir’e gelen depremzedeleri konuk etmeye devam ediyor. Depremzedelerin süreksiz barınma sıkıntısını çözmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hissedarı olduğu evvelden Hilton Oteli’nin kullandığı binanın da kapıları büyük ortak Cet Holding’in de onayıyla depremzedelere açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, burada konuk edilen depremzedelerle sahurda bir ortaya geldi. Lider Tunç Soyer’e İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, İZELMAN A.Ş. Genel Müdürü Burak Alp Ersen ve bürokratlar da eşlik etti. Eski Hilton Oteli’nde 75 odada 163 kişi konaklıyor.

Soyer depremzedelerin isteklerini dinledi
Depremzedelerin isteklerini dinleyen Lider Tunç Soyer, Osmaniye’de yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Lider Soyer, “Herkes bir işin ucundan tutuyor, biz de Osmaniye’nin elinden tutabildik. Orada da çok muhtaçlıklar var. Sizin yerinize kendimi koyarak elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi.

“İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Allah razı olsun”
Malatya’dan gelen depremzede Ömer Kabadayı, “Eşim ve çocuklarımla bir arada geldik. İki büyük zelzele geçirdik. İki zelzelede de meskende yakalandık. Çocuklarımızla birlikte çıkmamız bir mucize oldu bizim için. Daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçtik. Sağ olsunlar bizleri buraya yerleştirdiler. Çocuklarımla bir arada çabucak hemen iki aydır buradayız. Güler yüz hiç eksik olmuyor. Yaşadığımız o kasvetleri, zelzelenin acılarını bir nebze olsun değil neredeyse unutturdular. Tunç Liderime ve takımına teşekkür ediyorum. İzmir halkına bilhassa teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya’dan gelen depremzede Vahdettin Bay, “Biz canlı canlı her şeyi yaşadık, çok sıkıntı durumlarda kaldık. Yardım çok geç geldi. 1,5 aydır buradayız. Mutluyuz, sağ olsun Liderimiz Tunç Soyer bize kucak açtı, buraya yerleştirdi. Bundan ötürü çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Bütün insanlara kucak açtı, bizleri burada ağırladı, biz çok mutluyuz. İzmir’e geldiğimiz için şanslıyız” dedi.

Hatay’dan gelen depremzede İsmet İpek, “A’dan Z’ye kadar herkes çok saygılı. Allah razı olsun belediye liderinden. Bundan uygunu can sağlığı” dedi.
Kahramanmaraş’tan gelen Neriman Kaymak, “40 gündür buradayız. Çok uygun ağırlanıyoruz” dedi.

Adıyaman’dan gelen depremzede Hasan Yavuz, “40 gündür buradayız. Allah İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden razı olsun. Buradaki halka yiyecek, giyecek, çadır, konteyner, dağlarda olan köylerin hepsine yiyecek verdiler. Hem orada hem buradaki depremzedelere takviye çıkıyorlar” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu