TEKNOFEST İzmir nerede? Giriş ücretli mi?

[ad_1]

Dünyanın en büyük, Türkiye’nin ise ilk ve tek Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST, İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de ziyaretçilere kapılarını açtı. 

TEKNOFEST İzmir nerede?

Teknofest İzmir, Çiğli Havalimanı’nda düzenleniyor.

TEKNOFEST İzmir’e nasıl gidilir?

TEKNOFEST için ziyaretçilerin, özel araç yerine raylı sistem, deniz yolu ve belediye otobüslerini tercih etmeleri önerildi.

ESHOT’un, festival alanına İZBAN Ulukent ve Egekent istasyonları ile Bostanlı İskelesi’nden ring seferleri düzenleyeceği, dileyenlerin, bisikletleriyle de festival alanına ulaşabileceği belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Aliağa-Torbalı ve Torbalı-Aliağa hattındaki İZBAN seferleri, 12 dakikalık aralıklarla düzenlenecek.

İZBAN’ı Menemen yönünden kullanacak ziyaretçiler, TEKNOFEST alanına ulaşmak için Ulukent İstasyonu’nda inerek, 220 numaralı Ulukent – TEKNOFEST Festival Alanı ESHOT ring otobüslerinden istifade edebilecek.

İZBAN’ı Alsancak yönünden kullanacak ziyaretçiler ise TEKNOFEST alanına ulaşmak için Egekent İstasyonu’nda inerek, 219 numaralı Egekent – TEKNOFEST Festival Alanı ESHOT ring otobüslerinden faydalanabilecek.

Uzman Dr. Fulya Keçeci kimdir?

Uzman Dr. Fulya Keçeci kimdir?

TEKNOFEST’e ulaşım için deniz yolunu tercih edenler, Konak-Bostanlı deniz otobüsü hattını veya Alsancak-Bostanlı deniz otobüsü hattını kullanabilecek.
Deniz otobüsü kullanacak ziyaretçiler, Bostanlı İskelesi’nde inerek 218 numaralı Bostanlı İskele – TEKNOFEST festival alanı ESHOT ring otobüsleriyle festival alanına ulaşabilecek.

ESHOT’un 218 numaralı Bostanlı İskele -TEKNOFEST festival alanı, 219 numaralı Egekent-TEKNOFEST festival alanı ve 220 numaralı Ulukent – TEKNOFEST festival alanı ring otobüsleri, festival alanına sürekli seferler düzenleyecek.

TEKNOFEST girişi ücretli mi?

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, kapsamında düzenlenen gösteriler, aktiviteler ve seminerlere katılım ücretsizdir.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu