Trabzonspor-Fenerbahçe Maçı Sonrası PFDK Kararları Belli Oldu: Fenerbahçeli Futbolcuların Ceza Durumu Ne?

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan Süper Lig’in 30. haftasındaki maç sonrasında PFDK sevkleri açıklandı. Fenerbahçe’den Osayi Samuel, Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat ile Trabzonspor’dan Egemen Korkmaz tedbirsiz davranışları sebebiyle PFDK’ya sevk edildi. Bu sevkin sonucunda Fenerbahçe’den hangi oyuncular ceza alacak? Osayi Samuel, Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat kaç maç men cezası alacak?

Sonrasında açıklanan sevklerde Trabzonspor’un saha olayları ve talimatlara uymayan hareketleri nedeniyle PFDK’ye sevk edilirken, Egemen Korkmaz ise “Kavgası” sebebiyle PFDK’ya sevk edildi. Fenerbahçe’den Osayi Samuel, Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat ile görevliler Kürşat Çiftlik ve Okan Özkan da PFDK’ye sevk edilen isimler arasındaydı. Bu isimler arasında Osayi Samuel, Jayden Oosterwolde ve Kürşat Çiftlik “Kavgalar” gerekçesiyle sevk edilirken, İrfan Can Eğribayat ve Okan Özkan ise “Kavgası” nedeniyle PFDK’ya sevk edildi. Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat’ın sevklerinde ayrıca “Sportmenliğe aykırı hareket” maddesi yer aldı.

Olaylı maçın ardından bireysel olarak sevk edilen isimlerin tamamı 45. madde kapsamında değerlendirildi ve 3 ila 5 maç men cezası alması bekleniyor. Ayrıca Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat, 36. madde kapsamında “Sportmenliğe aykırı hareket”ten de ceza alacakları belirtildi. Disiplin Talimatı’na göre, bu maddeden ceza alan isimlere 1 ila 3 maç men cezası verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu