Trabzonspor ve Fenerbahçe’ye Verilen Cezalar Şaşırttı!

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında gerçekleşen maçta şiddetli saha olayları yaşandı ve bu olayların cezaları Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından açıklandı. Trabzonspor’a 6 maç ceza verilirken, Egemen Korkmaz’a 1 maç cezası, Fenerbahçe’den Oosterwolde’ye 1 maç cezası verildi. Ayrıca Osayi Samuel ve İrfan Can Eğribayat para cezası aldılar.

Trabzonspor’a 17.03.2024 tarihinde oynanan Trabzonspor – Fenerbahçe maçında taraftarların neden olduğu saha olaylarından dolayı 6 resmi maç seyircisiz oynama cezası ve 3.000.000 TL para cezası verildi. Aynı maçta Trabzonspor antrenörü Egemen Korkmaz ise rakip takım sporcusuyla yaşadığı kavga sonucu bir maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı aldı.

Fenerbahçe’ye ise aynı maçta Osayi Samuel’a ceza verilmedi ancak Jayden Quinn Oosterwolde’ye 39.000 TL para cezası ve rakip takım tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle bir maç ceza verildi. İrfan Can Eğribayat ise disiplin ihlali nedeniyle cezalandırılmadı. Bu olaylar sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından cezalar açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu