Türk Sanat Müziği’nin efsane ismi Gönül Yazar’ın Yaşam Öyküsü!

Gönül Yazar adlı Türk sanat müziği şarkıcısı ve sinema oyuncusunun kim olduğu, kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. Son zamanlarda sağlık sorunlarıyla da gündeme gelen sanatçı hakkında merak edilen bilgiler şunlar: Gönül Yazar kimdir, kaç yaşında, nereli?

GÖNÜL YAZAR KİMDİR?

Gönül Yazar, 12 Ağustos 1942 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Türk müzik tarihinde uzun yıllardır yer alan Gönül Yazar, 1954 yılından beri profesyonel olarak müzikle uğraşmaktadır. TRT Ankara Radyosu’nun sevilen ses sanatçılarından biri olan Gönül Yazar’ın kariyeri oldukça başarılı bir şekilde ilerlemiştir. İlk kaydı 1962 yılında yayınlanan bir 78’lik plaktır.

Gönül Yazar, 12 Ağustos 1942 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Sanat hayatına 22 yaşında katıldığı Ege Ses Kraliçesi Yarışması’nda birinci seçilerek adını duyurmuştur. Ankara Radyosuna Necdet Yazar’la evlenerek giren Gönül Yazar, Fahri Kopuz ve Suphi Ziya Özbekkan gibi önemli hocalardan eğitim almıştır. Sanat yaşamı boyunca birçok başarılı film ve şarkıya imza atmıştır. 1962 yılında yayınladığı “Bak Bir Varmış/Takamadım Başıma Yıldızlardan Tacımı” 78’liği, sanatçının ilk kaydı olmuştur.

Gönül Yazar Gündem Magazin Yaşam Kültür Sanat Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu