Türk Sinemasının ‘Bay Sinema’sı Türker İnanoğlu Hayatını Kaybetti!

Türker İnanoğlu hayatını kaybetti mi? Türk sinemasının ‘Bay Sinema’sı olarak bilinen Türker İnanoğlu, rahatsızlığı nedeniyle hastanede yattığı süreçte 88 yaşında vefat etti. Detaylar haberimizde…

TÜRKER İNANOĞLU HAYATINI KAYBETTİ Mİ?

Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ünlü yapımcı ve yönetmen Türker İnanoğlu hayatını kaybetti. Vefat haberi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuruldu. Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “Sanat dünyamızın önemli isimlerinden yapımcı ve film yönetmeni Türker İnanoğlu, ani rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı ancak müdahalelere rağmen kurtarılamayarak aramızdan ayrıldı.” ifadelerini kullandı.

VEFAT HABERİ SAĞLIK BAKANI KOCA TARAFINDAN DUYURULDU

Vefat haberi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sosyal medya üzerinden duyuruldu. Bakan Koca, yaptığı paylaşımda, “Sanat dünyamızın önemli isimlerinden yapımcı ve film yönetmeni Türker İnanoğlu, ani rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı ancak müdahalelere rağmen kurtarılamayarak aramızdan ayrıldı. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sevenleri olarak acımız büyük.” ifadelerine yer verdi.

Türker İnanoğlu hayatını kaybetti mi? Türker İnanoğlu hasta mıydı, neden vefat etti?

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

18 Mayıs 1936’da Karabük’te doğan Türker İnanoğlu, 1957 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nda öğrenciyken sinema sektörüne yönetmen yardımcısı olarak adım attı. Ünlü yönetmenler Lütfi Ömer Akad ve Nişan Hançer ile çalışmalar yaptı. 1960 yılında “Köyde Bir Kız Sevdim” filmi ile yönetmenlik kariyerine başladı. Aynı yıl kendi film şirketi Erler Film’i kurdu. Daha sonra Ulusal Video şirketini (1979) ve bir televizyon stüdyosu (1985) da açtı. Televizyon yapımları alanında da önemli çalışmalara imza attı.

Beyoğlu’ndaki Atlas Sineması, Şişli’deki Kent Sineması, Kavacık’taki Boğaziçi Sinemaları’nın sahibi olan Türker İnanoğlu, 2005 yılında İstanbul Maslak’ta TİM (Türker İnanoğlu Maslak Show Center) adlı bir mekan açtı.

Türker İnanoğlu, oyuncu Filiz Akın ile evliliğinden İlker İnanoğlu, daha sonra ise Gülşen Bubikoğlu ile evliliğinden Zeynep adında bir kızı oldu.

Türker İnanoğlu Gündem Yaşam Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu