Türker İnanoğlu Kimdir? İşte Hayatı ve Kariyeri!

Türker İnanoğlu kimdir? Türker İnanoğlu, gündemin öne çıkan isimlerinden biridir ve pek çok kişi tarafından Türker İnanoğlu kimdir sorusu merak edilmektedir. Peki Türker İnanoğlu kaç yaşında, nereli ve hayatı nasıl şekillendi? İşte detaylar…

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

18 Mayıs 1936 tarihinde Karabük’te doğan Türker İnanoğlu, 1957 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nda öğrenciyken sinema sektörüne yönetmen yardımcısı olarak adım attı. Ünlü yönetmenler Lütfi Ömer Akad ve Nişan Hançer ile çalıştıktan sonra 1960 yılında “Köyde Bir Kız Sevdim” filmi ile yönetmenlik kariyerine başladı. Aynı yıl Erler Film adında kendi yapım şirketini kurdu ve pek çok başarılı film projesine imza attı. Ayrıca Ulusal Video şirketini 1979’da, televizyon stüdyosunu ise 1985 yılında kurarak televizyon dünyasına da adım attı.

Atlas Sineması Beyoğlu’nda, Kent Sineması Şişli’de ve Boğaziçi Sinemaları Kavacık’ta olmak üzere çeşitli sinema salonlarının da sahibi olan Türker İnanoğlu, 2005 yılında İstanbul Maslak’ta Türker İnanoğlu Maslak Show Center’ı açarak sanat dünyasına yeni bir soluk getirdi.

İlk evliliğini oyuncu Filiz Akın ile yapan Türker İnanoğlu’nun bu evlilikten İlker İnanoğlu adında bir oğlu bulunmaktadır. Filiz Akın’dan ayrıldıktan sonra 1974 yılında Gülşen Bubikoğlu ile evlenen İnanoğlu’nun bu evlilikten Zeynep adında bir kızı bulunmaktadır.

Türker İnanoğlu Gündem Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu