Twitter Endonezya’da yasaklandı mı? Twitter Endonezya’da neden yasaklandı?

[ad_1]

Ardahan’da deprem mi oldu? Ardahan’da deprem oldu mu? Deprem mi oldu Ardahan?
Ardahan’da deprem mi oldu? Ardahan’da deprem oldu mu? Deprem mi oldu Ardahan?

Dünyanın en popüler platformlarından Twitter, ismini ve ikonik logosunu kullanmayacak. Bunun yerine “X” ismi ve Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni logo gelecek. Değişiklikler, yavaş yavaş tüm dünyaya yayılacak.

Erişeme engellendi

Webtekno haberine göre, platform, artık “x.com” adresini kullanacak. Platform, alan adı değişikliği nedeniyle Endonezya’da erişime engellendi. 2018’de yürürlüğe giren ve yetişkin odaklı içeriklere (kumar, pornografi vs.) sahip olan internet sitelerini engellemeyi amaçlayan düzenleme, yeni alan adının da bu durumdan etkilenmesine neden oldu.

Endonezya hükûmetinin koşullarını sağladıktan sonra erişime açılacak

Endonezya’daki kanunlara göre ülkede hizmet vermeye başlayacak internet sitelerinin, yetişkinlik içermediklerini beyan etmeleri ve bununla ilgili çalışmaları yapması gerekiyor.  x.com, Endonezya’da kalıcı olarak yasaklı değil. Platform, gereklilikleri yerine getirdikten sonra erişime açılacak. Bu kararın geçmişte Netflix, TikTok, Google, Facebook ve Instagram gibi diğer popüler platformları da etkilediğini, düzenlemeler kapsamında yükümlülükler yerine getirildikten sonra sorun kalmadığı da biliniyor.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu