UEDAŞ’tan Bayramda Kesintisiz Güç Hizmeti

Bayram öncesi kesintisiz güç önlemlerini alan UEDAŞ, 620 kişilik saha grubuyla bayram tatili mühletince 7/24 misyon başında olacak. Saha grupları, UEDAŞ’ın Güney Marmara Bölgesi’ni kapsayan hizmet alanı içerisinde bayram boyunca güç sürekliliğini sağlayacak.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyondan fazla nüfusa elektrik dağıtım hizmeti sağlayan UEDAŞ’ın saha grupları, mümkün elektrik arızalarına karşı Ramazan Bayramı müddetince nöbette olacak. Abonelerine sağlam ve kesintisiz güç hizmeti sağlamak ismine çalışmalarını yürüten gruplar, 174 saha aracı ile etkin vazife alacak.

Bayram öncesi bakım çalışmalarıyla alınan tedbirleri açıklayan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “Elektrik şebekesinin en değerli muhtaçlığı bakım çalışmalarıdır. Bu noktada planlı kesintilerle çizgilerimize nizamlı bakımları gerçekleştiriyoruz. Tıpkı vakitte dijital sistemlerden de yararlanıyoruz. Şebekemizin 7/24 uzaktan denetim ve kumanda edilmesini sağlayan SCADA sistemi sayesinde arızalara saniyeler içinde online müdahale ederek abonelerimizin bayramda aileleriyle keyifli vakit geçirmesi için çalışacağız.” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu